Hlavní navigace

Kanály Markízy zmizely z nabídky českých operátorů, kanály Novy pak od těch slovenských

2. 3. 2017
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

AKTUALIZOVÁNO – UVNITŘ PŘEHLED OPERÁTORŮ – Zablokování českých a slovenských kanálů doprovodili někteří operátoři i dalšími opatřeními, jakým je například nemožnost přepínání mezi jednotlivými regiony.

AKTUALIZOVÁNO, 10:20 hod.: Doplněno vyjádření Jaromíra Glisníka, člena představenstva M7 Group provozující satelitní platformu Skylink.

Středa 1. března se do tuzemské televizní historie zapíše nejen jako den spuštění první přechodové DVB-T2 sítě, ale také jako datum, kdy se společnosti CME povedlo konečně dosáhnout svého. Včera ráno byly údajně u všech operátorů na území sousedního státu zablokovány stanice obsahující akvizici. Diváci v České republice tak přibližně od dnešní páté hodiny ranní nenaladili stanice Markíza, Doma a Dajto. Diváci na Slovensku mají na oplátku znepřístupněny stanice Nova, Nova Cinema, Nova Action (dříve Fanda), Nova 2 (dříve Smíchov) a Nova Gold (dříve Telka).

ROZHOVOR: Petr Horák – Zastavíme nelegální šíření našich stanic

Na Slovensku jsou ze značky Nova dostupné stanice Nova International, která vysílá pouze původní tvorbu skupiny Nova, a dále pak placené sportovní stanice Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Čeští diváci pak mohou u vybraných operátorů sledovat pouze stanici Markíza International, která se zase skládá pouze z původní tvorby slovenské skupiny Markíza.

Skylink

Diváci s nastaveným regionem Česká republika mají od dnešní páté hodiny ranní zakódované vysílání stanic Markíza, Doma a Dajto. Už loni 5. září byla zablokována stanice JOJ. Ta společně se stanicí JOJ+1 zůstává i nadále pro české diváky zablokována.

Na webových stránkách Skylinku najdete následující odůvodnění:

Slovenské televizní stanice Markíza, Doma, Dajto a TV JOJ mají vysílací práva jen pro Slovensko a nemohou být proto součástí české programové nabídky. Zamezení příjmu těchto stanic na českých dekódovacích kartách Skylink je důsledkem rozhodnutí jejich vysílatelů a týká se všech poskytovatelů televizních služeb. Čeští diváci Skylinku však mohou přijímat mezinárodní verze těchto stanic – Markíza International a JOJ Family HD, které jsou součástí balíčku Digital.

Diváci s nastaveným regionem Slovenská republika mají od včerejší páté hodiny ranní zakódované vysílání stanic Nova, Nova Cinema, Nova Action (dříve Fanda), Nova 2 (dříve Smíchov) a Nova Gold (dříve Telka). Už letos 23. ledna byly pro slovenský region zablokovány stanice Prima a Prima+1, které zůstávají blokovány i nadále.

Vyjádření Jaromíra Glisníka, člena představenstva M7 Group provozující satelitní platformu Skylink: Pokud se týká možnosti přijímat jednotlivé stanice na území druhých států, jedná se vždy o rozhodnutí jejich vysílatelů. My, stejně jako ostatní televizní platformy, jsme nuceni taková rozhodnutí respektovat. Každý zákazník Skylinku deklaruje, na území kterého státu kartu využívá (tzv. místo instalace). Podle místa instalace se automaticky nastaví příslušná programová nabídka. Bydliště zákazníka není pro nastavení programové nabídky rozhodující. Řada zákazníků využívá satelitní příjem třeba na chatě nebo na pracovišti.

Na slovenské mutaci webových stránek Skylinku najdou zájemci následující, víceméně analogické vyjádření:

České televízne stanice Nova HD, Nova Cinema HD, Nova 2, Nova Action HD a Nova Gold majú vysielacie práva len pre Česko a nemôžu byť preto súčasťou slovenskej programovej ponuky. Zamedzenie príjmu týchto staníc na slovenských dekódovacích kartách Skylink je dôsledkom rozhodnutia ich vysielateľov a týka sa všetkých poskytovateľov televíznych služieb. Slovenskí diváci Skylinku však môžu prijímať medzinárodnú verziu týchto staníc – Nova International, ktorá je súčasťou balíčka Digital.

U Skylinku také začala od letošního března platit nová pravidla a není už možné volně přepínat mezi slovenským a českým regionem. U nových dekódovacích karet záleží na místě instalace a podle toho je také nastaven region a zákazník se řídí i ceníkem dané země. Zákazník si může o změnu instalace písemně zažádat na webových stránkách Skylinku.

UPC

Mluvčí Jaroslav Kolár serveru DigiZone potvrdil, že z nabídky české služby Horizon (včetně Horizon Go) byla vyřazena stanice Markíza. Zdůraznil také, že ke včerejšímu datu tak museli učinit všichni operátoři v České republice. UPC nyní hledá náhradu, kterou včas oznámí, ale program Markíza International zatím do programové nabídky zařadit neplánuje. Dále také potvrdil, že z nabídky určené slovenským divákům zmizely včera ráno stanice skupiny Nova, konkrétně Nova, Nova Cinema, Nova Action (dříve Fanda), Nova 2 (dříve Smíchov) a Nova Gold (dříve Telka).

Jaroslav Kolár, mluvčí kabelového operátora UPC.

O2

Podle vyjádření facebookového O2 Guru, používajícího křestní jméno Péťa, musela společnost O2 vyřadit Markízu z nabídky na základě platného soudního rozhodnutí. Ve svém vyjádření ale odkazuje na článek z loňského června, který se týkal operátora SATT. Dále uvádí, že na pozici 14 v tarifech L a XL mohou zákazníci O2 najít Markízu International.

PSALI JSME: Víme, koho Markíza žalovala


Autor: Facebook

Vysvětlení O2 Guru na firemním Facebooku (klikněte pro zvětšení).

Freesat

Podle upozornění na webových stránkách vyřadil satelitní operátor dnes ráno stanice Markíza a Doma. Na oplátku zařadil stanici Markíza International. Podle našich informací ale ještě včera v podvečer nebylo vysílání této stanice spuštěno.

SledováníTV

Tato IPTV služba včera pro české diváky zablokovala stanice Markíza, Doma a Dajto.

CIF23


Autor: SledovaniTV.cz

Nabídka Sledování TV už obsahuje pouze Markízu International.

Obdobně zřejmě postupují i ostatní operátoři.

V nejbližším období se podobné opatření může dotýkat stanic skupiny Prima na Slovensku, tedy kanálů Prima, Prima Cool, Prima love, Prima Zoom a Prima Max. Na českém trhu pak nejspíš dojde i na ostatní stanice ze skupiny JOJ, kterými jsou Plus a Wau.

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).