Hlavní navigace

Kanály RTVS s vysokým rozlišením na satelitu Astra s prostorovým zvu­kem

Lukáš Polák

Jednotka HD a Dvojka HD se na satelitu Astra vysílají od poloviny dubna. Nejprve byly tyto programy dostupné výhradně na kartách RTVS, později se objevily i ve Skylinku.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) nabízí na satelitu Astra 3B konečně své kanály Jednotka a Dvojka s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) i s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1. V tuto chvíli jsou tedy k programovým pozicím STV 1 HD a STV 2 HD připojeny čtyři jazykové stopy – slovenská, originální, Dolby Digital a čtvrtá je určena pravděpodobně takzvanému audiodescription, tedy audiopopisu pro zrakově postižené. Co se zvuku týká, kanály RTVS ve standardním i vysokém rozlišení nyní nabízejí stejný servis.

Wt100_Právo_témata

Přehled aktuálně vysílaných jazykových stop na kanálech RTVS v SD i HD kvalitě
Autor: repro foto RTVS Jednotka HD

Přehled aktuálně vysílaných jazykových stop na kanálech RTVS v SD i HD kvalitě

Z ARCHIVU: Jednotka HD a Dvojka HD míří na satelit, RTVS je nabídne na vlastních kartách

Jednotka HD a Dvojka HD se na satelitu Astra vysílají od poloviny dubna. Nejprve byly tyto programy dostupné výhradně na kartách RTVS, které bylo možné získat po dopisovém kontaktu s veřejnoprávním médiem, od konce téhož měsíce je svým klientům zpřístupnil i největší česko-slovenský satelitní operátor Skylink. Poslední službou, která programy zpřístupnila svým divákům, je Volná telka. Operátorem produktu je slovenský telekomunikační operátor Towercom, který taktéž zajišťuje některé uplinkové služby.