Hlavní navigace

Kanály RTVS s vysokým rozlišením na satelitu Astra s prostorovým zvu­kem

11. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jednotka HD a Dvojka HD se na satelitu Astra vysílají od poloviny dubna. Nejprve byly tyto programy dostupné výhradně na kartách RTVS, později se objevily i ve Skylinku.

Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) nabízí na satelitu Astra 3B konečně své kanály Jednotka a Dvojka s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) i s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1. V tuto chvíli jsou tedy k programovým pozicím STV 1 HD a STV 2 HD připojeny čtyři jazykové stopy – slovenská, originální, Dolby Digital a čtvrtá je určena pravděpodobně takzvanému audiodescription, tedy audiopopisu pro zrakově postižené. Co se zvuku týká, kanály RTVS ve standardním i vysokém rozlišení nyní nabízejí stejný servis.

cif-tip-téma-foto

Přehled aktuálně vysílaných jazykových stop na kanálech RTVS v SD i HD kvalitě
Autor: repro foto RTVS Jednotka HD

Přehled aktuálně vysílaných jazykových stop na kanálech RTVS v SD i HD kvalitě

Z ARCHIVU: Jednotka HD a Dvojka HD míří na satelit, RTVS je nabídne na vlastních kartách

Jednotka HD a Dvojka HD se na satelitu Astra vysílají od poloviny dubna. Nejprve byly tyto programy dostupné výhradně na kartách RTVS, které bylo možné získat po dopisovém kontaktu s veřejnoprávním médiem, od konce téhož měsíce je svým klientům zpřístupnil i největší česko-slovenský satelitní operátor Skylink. Poslední službou, která programy zpřístupnila svým divákům, je Volná telka. Operátorem produktu je slovenský telekomunikační operátor Towercom, který taktéž zajišťuje některé uplinkové služby.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.