Hlavní navigace

Kandidátů na ředitele ČT zůstalo devatenáct

24. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 4. 2009

Rada ČT odtajnila jména kandidátů o pozici generálního ředitele České televize. Do dalšího boje postupuje devatenáct z dvadvaceti přihlášených, mezi jinými i Dušan Chmelíček a Petr Klimeš. Mezi další zajímaví jména patří Jana Bobošíková, Jana Kasalová nebo Jiří Potužník.

Cloud23

Dušan Chmelíček vedl televizi do roku 2000, jeho náhlé odvolání tehdy vyvolalo známou televizní vzpouru redaktorů zpravodajství, ke kterým patřil i nynější ředitel Jiří Janeček. Petr Klimeš byl dočasným ředitelem v roce 2003 po odvolání Jiřího Balvína. Kromě těchto dvou se Janeček utká i s Janou Kasalovou, která se taky pokoušela o křeslo šéfa ČT v minulosti. Kandidatura europoslankyně Jany Bobošíkové je známa již delší čas, zajímavostí je ale přihláška bývalého redaktora ČT v Bruselu Jiřího Františka Potužníka.

V sídle Rady ČT se sešlo dvacet dva přihlášek, kandidáti je museli odevzdat nejpozději ve středu 22. dubna do 16 hodin. Náležitosti nakonec nesplnili tři uchazeči – Lada Fredyová, Ladislav Kvasnička, Ondřej Zamazal.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).