Hlavní navigace

Kandidaturu na šéfa ČT zvažují Milan Fridrich i Alena Müllerová

12. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 7. 2011

UVNITŘ FOTO Účast v nadcházejícím výběrovém řízení na generálního ředitele České televize vážně zvažují výkonný ředitel divize Nová média ČT Milan Fridrich a šéfdramaturgyně vývoje programu ČT Alena Müllerová. Oba ale shodně říkají, že si nejprve počkají na podmínky konkurzu, o nichž by měla už tuto středu jednat Rada ČT se čtyřmi novými členy, kteří nahradili předsedu Jiřího Baumruka a radní Helenu Fibingerovou, Alenu Svobodovou a Josefa Jařaba, jimž vypršel mandát, respektive se členství v televizní radě vzdali (Jařab).

K TÉMATU: Šéfdramaturgyně Jana Škopková: Nebudu kandidovat na ředitelku ČT

Je pravda, že o tom uvažuji, ale v současné době čekám, až Rada ČT řízení vyhlásí. Definitivně se rozhodnu podle toho, jak v něm budou nastaveny podmínky, potvrdila zpravodajskému serveru Týden.cz Müllerová, která v minulosti o pozici generální ředitelky ČT již usilovala. Milan Fridrich v pondělním chatu na webu České televize uvedl, že „nepreferuje svoji kandidaturu, nýbrž silného manažera se zkušenostmi z řízení velkého podniku nebo média s ekonomickým zaměřením“. Vlastní ambici zúčastnit se výběrového řízení ale nevyloučil.

WT100

Šéfdramaturgyně vývoje programu ČT Alena Müllerová (Foto: Česká televize)

Na podmínky výběrového řízení čeká rovněž výkonný ředitel zpravodajské ČT 24 Roman Bradáč, který svou kandidaturu na generálního ředitele ČT již opakovaně připustil. Veřejně se ke kandidatuře přihlásili i bývalý generální ředitel televize Nova Petr Dvořák a výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek. Současný šéf ČT Jiří Janeček hodlá rezignovat na svou funkci k 31. srpnu, ze zdravotních důvodů. Rada ČT má podle zákona do 90 dní od rezignace zvolit nového ředitele.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).