Hlavní navigace

Karel Voříšek zmizel z obrazovky TV Nova. Kvůli údajné spolupráci s StB

19. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dvojici Markéta Fialová – Karel Voříšek ve vysílání nahradilo dočasně duo Lucie Borhyová – Ray Koranteng. Moderátor chce očistit své jméno soudní cestou.

Televize Nova se dohodla na dočasném pozastavení spolupráce s moderátorem hlavních Televizních novin Karlem Voříškem. Za stažením s obrazovky má stát obvinění Voříška polistopadovými studenty Univerzity Karlovy, o kterém informoval mimo jiné server Aktuálně.cz. Mladí badatelé tvrdí, že populární moderátor donášel na své bývalé spolužáky někdejší Státní bezpečnosti (StB). Nova po oboustranné dohodě stáhla Karla Voříška okamžitě z vysílání.

Karel Voříšek je mezi diváky dlouhodobě jedním z našich nejoblíbenějších moderátorů a jsme překvapeni informacemi, které se v souvislosti s ním objevily. Karel nás ujistil, že se toto nařčení nezakládá na pravdě. Nařčení je však natolik závažné, že jsme se dohodli, že je potřeba, aby se bránil soudní cestou a očistil se. To je pro Karla v současné době prioritou a proto ho dočasně uvolňujeme z vysílání, uvedla Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

Voříšek patří mezi nejpopulárnější tváře televize. Televizní noviny moderuje od roku 1999. Jeho spolumoderátorkou byla nejprve Nicol Lenertová, pak Jana Adámková, a nakonec Markéta Fialová, která byla nucena kvůli obvinění moderátora také zmizet z obrazovky. Dočasně tuto dvojici nahradila Lucie Borhyová a Ray Koranteng. U diváků se Voříšek těší velké oblibě – stal se i laureátem prestižní ceny TýTý pro nejpopulárnějšího moderátora v zemi.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.