Hlavní navigace

Karton už nestačí. Google chystá vlastní zařízení pro virtuální realitu

12. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyhledávač připravuje nový headset pro virtuální realitu. Na rozdíl od Cardboardu nebude potřeba mobilní telefon.

Globální internetová jednička se chce víc opřít do rozvoje virtuální reality. Úspěšný kartonový Cardboard už si vyzkoušelo víc než 5 milionů fanoušků, ale teď by se mělo podle deníku Wall Street Journal jednat o zařízení, které bude nezávislé na chytrém telefonu, počítači nebo herní konzoli.

Novinka by měla běžet na hardwaru společnosti Movidius. Podle amerických médií ale zatím není jasné, kdy se má zařízení objevit na trhu. 

Virtuální realitě se u Googlu daří. Aplikaci Cardboard si do mobilů stáhlo za devatenáct měsíců 25 milionů lidí. Přičemž skoro deset milionů aplikací přiteklo do mobilů během posledních měsíců loňského roku.

KL22 hlasovani

Pro Androidové telefony je momentálně k dispozici kolem tisícovky aplikací. Před loňskými Vánoci navíc Google vypustil aplikaci Cardboard Camera, která umí snímat speciální fotografie a uživatelé jich zatím pořídili kolem 750 tisíc. Zájem o obsah pro kartonové brýle roste. Jen na YouTube už je podle čísel Googlu 350 tisíc hodin videa.

V oblasti se ale pracuje naplno i v jiných firmách. Facebook už dopiloval Oculus RiftHTC přišlo společně s Valve se svým modelem Vive a Samsung už prodává brýle Gear.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.