Hlavní navigace

Kasa.cz otevírá v Maďarsku e-shop Logik.hu

24. 7. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Kasa.cz vstoupila na maďarský trh, kde tento měsíc otevřela internetový obchod Logik.hu. Na maďarský trh jsme se rozhodli expandovat hlavně proto, že trhy východní Evropy jsou pro internetové obchody se silnou pozicí výbornou příležitostí k růstu. A Maďarsko nabízí skutečně zajímavé obchodní příležitosti, říká Martin Kasa, ředitel Kasa.cz. Maďarsko je po Česku, Polsku, Německu a Slovensku již pátou zemí, kde skupina Kasa.cz působí. Logik.hu si ale na území Maďarska zachová právní statut lokální…

Kasa.cz vstoupila na maďarský trh, kde tento měsíc otevřela internetový obchod Logik.hu. Na maďarský trh jsme se rozhodli expandovat hlavně proto, že trhy východní Evropy jsou pro internetové obchody se silnou pozicí výbornou příležitostí k růstu. A Maďarsko nabízí skutečně zajímavé obchodní příležitosti, říká Martin Kasa, ředitel Kasa.cz. Maďarsko je po Česku, Polsku, Německu a Slovensku již pátou zemí, kde skupina Kasa.cz působí. Logik.hu si ale na území Maďarska zachová právní statut lokální firmy. Maďarským zákazníkům chceme poskytnout vysoce kvalitní a individuální přístup přizpůsobený místním poměrům, tvrdí Martin Kasa.

KL24

V nabídce Logik.hu naleznou zákazníci obdobný sortiment jako u Kasa.cz. Do budoucna určitě plánujeme rozšíření nabídky sortimentu, a to hlavně podle potřeb maďarských zákazníků. V první řadě je chceme naučit nakupovat online, říká Erik Boldizsár, country manažer pro Maďarsko. Cílem je během dvou let proniknout s Logik.hu do elitní trojky maďarských e-shopů. Zatím si Kasa.cz pochvaluje start Logik.hu. Od spuštění 11. července 2008 nový e-shop prý navštívilo už více než 15 000 unikátních návštěvníků a obrat po třetím dni od spuštění dosáhl v přepočtu 169 154 korun, což má být vůbec nejrychlejší start ze všech zemí, kde Kasa.cz působí. (Tisková zpráva)

Nemalou roli v expanzi Kasa.cz na další trh hraje nedávný příchod investora Arca Capital Bohemia, který získal třicetiprocentní podíl ve firmě. Jednali jsme s několika subjekty. Pro nás nebylo stěžejní získat finance. To jsme mohli prodat 100 % firmy a odjet někam na dovolenou. Potřebovali jsme partnera, který má finance a přístup k dalším financím, má znalosti o dalších trzích a zkušenosti s investicemi. Arca Capital např. vlastní telekomunikační firmu GiTy, která působí mimo jiné i v Rumunsku. Celkem jsme vyjednávali se třemi zájemci. Hospodářské noviny třeba napsaly, že Arca koupila Kasu. To není pravda, Arca do Kasy vstoupila, navyšovali jsme základní jmění a získali za to 30 % společnosti, řekl Martin Kasa v rozhovoru, který na Lupě vyšel v březnu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).