Hlavní navigace

Katarský zpravodajský kanál Al Jazeera začal vysílat v HD, dostupný je i v Česku

25. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO V HD formátu začala nedávno vysílat ruská zpravodajská televize RT, přechod na tento standard připravuje v letošním roce i evropská verze americké stanice CNN.

Arabsko-jazyčná verze katarského zpravodajského kanálu Al Jazeera je další stanicí tohoto typu, která přešla na vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Program je snadno dosažitelný také v České republice z družice, i když jde o méně atraktivní pozice, než je například Astra 3B (23,5 stupně východně), případně „německé“ Astry na 19,2 stupně východně. Al Jazeera HD vysílá prostřednictvím satelitu Eutelsat 10A (10 stupňů východně), podle serveru Satkurier.pl se však objevila i jinde.

Arabsko-jazyčná verze zpravodajského kanálu Al Jazeera už je zachytitelná v Evropě i v HD verzi.
Autor: repro foto Al Jazeera HD

Arabsko-jazyčná verze zpravodajského kanálu Al Jazeera už je zachytitelná v Evropě i v HD verzi.

ČTĚTE TAKÉ: CNN ve verzi pro Evropu od středy opět testuje obrazový formát 16:9

CIF - osobnosti

Zpravodajská Al Jazeera není prvním katarským kanálem z této rodiny, který už vysílá ve vysokém rozlišení a je dostupný divákům i v České republice. V HD už signál ke svým divákům distribuuje například Al Jazeera Children nebo populární stanice Al Jazeera Sports. Pro druhé jmenované je však nutná speciální dekódovací karta. V HD formátu nedávno začal vysílat anglicko-jazyčný zpravodajský kanál RT (Russia Today), přechod do tohoto standardu plánuje i evropská verze stanice CNN.

Parametry přijmu: Eutelsat 10A (10 stupňů východně), 11638/H, SR 6200, FEC 3/4, norma DVB-S2/QPSK, kódování žádné (FTA)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).