Hlavní navigace

Kavčí hory posunuly o den vypínání ČT 2 a start multiplexu 1 v Sušici

23. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 10. 2008

Analogové vysílání programu ČT 2 ze sušického vysílače Svatobor na kanálu 52 skončí o den dříve, než se předpokládalo, anebo výrazně později. Záleží na tom, kdy digitální multiplex 3 zahájí vysílání na stejném kanálu z hlavního plzeňského vysílače Krašov. ČT dosud komunikovala jako termín vypnutí analogové Dvojky na Svatoboru 30. listopad. Podle dnešní tiskové zprávy by se tak ale mělo stát již 29. listopadu o půlnoci.

K VĚCI: Podrobnosti o chystaném digitálním vysílání v Sušici

DT24

Od úterý 21. října je v obraze analogové ČT 2 ze Svatoboru vložen varovný piktogram s informační lištou. V ní televize případně vymění termín vypnutí tohoto programu, a je velmi pravděpodobné, že ani 29. listopad nebude definitivním datem. Multiplex 3 z plzeňského Krašova by totiž měl podle Českých Radiokomunikací, které pro operátora této sítě, společnost Czech Digital Group, zajistí provoz všech základní vysílačů, odstartovat až v průběhu prosince, zřejmě těsně před Vánoci.

Pokud se tak skutečně stane, analogová ČT 2 ze Svatoboru bude na kanálu 52 vysílat až do této doby. Veřejnoprávní multiplex 1, který měl ze sušického Svatoboru na kanále 49 zahájit vysílání 17. listopadu, posunul start na 18. listopadu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).