Hlavní navigace

Kazaa bude platit pokutu 115 miliónů dolarů

27. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kazaa se po letech kritiky a sporů dohodla s nahrávacími společnostmi, že jim zaplatí pokutu ve výši 115 miliónů dolarů za to, že její software umožňoval dlouhodobé nelegální sdílení hudby a filmů. Na tvůrce sdílených děl však zbyde jen malý zlomek, zbytek si ponechají nahrávací společnosti. Služby založené na krádeži se začnou buď chovat legálně, anebo zmizí. Trh založený na zákonných normách začíná vypadat opravdu slibně, řekl ředitel organizace RIAA Mitch Bainwol. Ředitel organizace MPAA Dan…

Kazaa se po letech kritiky a sporů dohodla s nahrávacími společnostmi, že jim zaplatí pokutu ve výši 115 miliónů dolarů za to, že její software umožňoval dlouhodobé nelegální sdílení hudby a filmů. Na tvůrce sdílených děl však zbyde jen malý zlomek, zbytek si ponechají nahrávací společnosti.

Služby založené na krádeži se začnou buď chovat legálně, anebo zmizí. Trh založený na zákonných normách začíná vypadat opravdu slibně, řekl ředitel organizace RIAA Mitch Bainwol. Ředitel organizace MPAA Dan Glickman považuje uzavřenou dohodu za důležité vítězství.

ICTZ23

Dohoda je začátkem nové éry spolupráce mezi službami na sdílení souborů a zábavním průmyslem, prohlásila Nikki Hemmingová, ředitelka společnosti Sharman Networks, která síť Kazaa provozuje.

Zdá se, že Kazaa se promění v plně legitimní internetový obchod s audiovizuálním obsahem a bude tak konkurovat třeba iTunes nebo Urge. BetaNews)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.