Hlavní navigace

Kde jsem byl a kam jsem šel. Google rozšiřuje mapy o záznamy pohybu

22. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Latitude vstává z mrtvých a vrací se ve vylepšené verzi jménem Your Timeline.

To, že telefony s Androidem šmírují své majitele stejně jako ostatní smartphony, není nic moc nového. Google se teď ale chce s uživateli dělit o to, co o nich ví. Tedy minimálně co ví o jejich každodenním pohybu. 

Nová služba Your Timeline dokumentuje, kde se uživatel pohyboval během dne a kudy šel nebo případně jel. „Novinka pomůže zobrazit denní rutinu uživatele, jednoduše si přehrávat výlety nebo si jen poskládat místa, kde se majitel telefonu nejčastěji zdržuje. V případě propojení s Google Photos budou trasy lemovány i obrázky,“ píše produktový manažer Googlu Gerard Sanz na blogu firmy

Content tip EARLY


Zdroj: Google

Podobnou službu už Google provozoval. Latitude ale bylo odesláno do důchodu už v srpnu roku 2013 a část jeho funkcí zůstalo v Google+. U Your Timeline je oproti předchůdci vidět několik změn. Propojení s Google Photos je tou největší. 

Novinka bude dostupná jak na počítačích, tak na mobilních zařízeních s Androidem. Data jsou soukromá, pokud se uživatel nerozhodne jinak a služba funguje jen v případě, že majitel telefonu sdílí lokalizační data s Googlem. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).