Hlavní navigace

Kde jsem byl a kam jsem šel. Google rozšiřuje mapy o záznamy pohybu

Jan Beránek

Latitude vstává z mrtvých a vrací se ve vylepšené verzi jménem Your Timeline.

To, že telefony s Androidem šmírují své majitele stejně jako ostatní smartphony, není nic moc nového. Google se teď ale chce s uživateli dělit o to, co o nich ví. Tedy minimálně co ví o jejich každodenním pohybu. 

Nová služba Your Timeline dokumentuje, kde se uživatel pohyboval během dne a kudy šel nebo případně jel. „Novinka pomůže zobrazit denní rutinu uživatele, jednoduše si přehrávat výlety nebo si jen poskládat místa, kde se majitel telefonu nejčastěji zdržuje. V případě propojení s Google Photos budou trasy lemovány i obrázky,“ píše produktový manažer Googlu Gerard Sanz na blogu firmy

Marcom


Zdroj: Google

Podobnou službu už Google provozoval. Latitude ale bylo odesláno do důchodu už v srpnu roku 2013 a část jeho funkcí zůstalo v Google+. U Your Timeline je oproti předchůdci vidět několik změn. Propojení s Google Photos je tou největší. 

Novinka bude dostupná jak na počítačích, tak na mobilních zařízeních s Androidem. Data jsou soukromá, pokud se uživatel nerozhodne jinak a služba funguje jen v případě, že majitel telefonu sdílí lokalizační data s Googlem. 

Našli jste v článku chybu?
22. 7. 2015 12:13

Autor zřejmě nikdy v životě neslyšel o Location History, což je věc, která je tady už hezkých pár let.

Your Timeline je pouze vylepšení aplikace Google Maps, které Location History hezky prezentuje na mobilu.

28. 7. 2015 22:07
Lee (neregistrovaný)

V Latitude byla taky zajimava funkce kde se scitali vsecky najete kilometry a odcitali se od celkove vzdalenosti mezi zemi a mesicem tak bylo videt kolik teoreticky zbyva. Je to nekde te TimeLine?