Hlavní navigace

Kde se nejvíc stahuje? V zemích, kde převažuje pozemní příjem televize

Sdílet

8. 1. 2010

Největší počty televizních diváků, kteří nelegálně stahují z internetu populární televizní seriály, pocházejí se zemí, kde je omezená programová nabídka a převažuje pozemní televizní vysílání. Píše to server TorrentFreak.com, který pravidelně zveřejňuje statistiky nejstahovanějších televizních seriálů z internetu.

Content tip témata

Vzestup neoprávněného stahování televizního obsahu signalizuje, že zákazníci chtějí něco, co jim nenabídnou běžně dostupné televizní kanály. Zdá, se špatná dostupnost těchto programů je klíčovým momentem, proč se tito lidé obrací na BitTorrent a dokládá to i fakt, že velká většina stahování je ze zemí, kde zatím televize vysílají jen pozemní cestou, upozornil web.

TorrentFreak se ale domnívá, že i přes masivní nárůst počtu lidí, kteří si nelegálně stahují televizní pořady z internetu, existuje řada možností, jak by distributoři obsahu a televizního vysílání mohli získat diváky zpět. Z počínání televizních diváků je patrný velký zájem o video-on-demand služby (video na vyžádání, pozn. red.), a ty by mohly využít miliony lidí, kteří by potenciálně mohli přinést příjmy v milionech dolarů, míní TorrentFreak.