Hlavní navigace

Kdo je NEJ: kolik stojí druhá přístupová karta na satelitu a kabelu

17. 3. 2016
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: TP Vision
Porovnali jsme nabídky všech satelitních a hlavního kabelového operátora. Většinou se vejdete do stokoruny, často ale budete omezeni a někdy i překvapeni.

Pokud chcete do své domácnosti další přístupovou kartu pro sledování televizního vysílání, pochopitelně hodně záleží na tom, u jakého poskytovatele televizního signálu se nacházíte. Jestliže ale hledáte nějakého nového, i tohle by pro vás mělo být kritérium. Nikdy totiž nevíte, kdy budete druhou kartu potřebovat.

Stav proměnlivý, do stokoruny se ale povětšinou vejdete

Situace na poli dalších přístupových karet, které můžete mít připojeny k jedné hlavní smlouvě, není sice tak různorodá, jak by se možná mohlo zdát, ale vskutku někdy překvapí. Jak vidíte z níže uvedených odpovědí satelitních operátorů a toho hlavního kabelového, skoro nenarazíte.

Skoro…

Dobře je to vidět v tabulce, která je také na konci článku ke stažení.

Problémy budete mít především u FreeSatu, kde záleží na druhu vašeho programového balíčku na základní kartě, a přemýšlet budete muset i u Nové Digi TV. Tady totiž hraje roli i to, zda se chcete takříkajíc „upsat“.

Jen DVB-S a DVB-C

Pokud se ptáte, proč jsem do přehledu nezahrnul i poskytovatele IPTV, případně VoD, to je podle mého trochu jiný příběh, a hlavně jich je tolik, že by to zakrylo to momentálně nejdůležitější: jak jsou na tom zejména poskytovatelé satelitního signálu. Nicméně neříkám, že se k tomu někdy také neodhodlám.

Ještě než se dostaneme k jednotlivým zprávám od operátorů, je třeba pro upřesnění říci, že obecně vzato platí, že na dodatečných, tedy druhých, třetích a případně i dalších kartách, vždy běží stejná nabídka jako na té hlavní. Zaplatíte tedy měsíční poplatek za další přístupovou kartu, ale cenu za další programový balíček (balíčky) už neplatíte. Přiznám se, že před začátkem průzkumu trhu jsem právě z tohoto měl tak trochu obavu.

ČTĚTE TAKÉ: Nová Digi TV: španělská fotbalová La Liga i anglická Premier League pohromadě

Digi TV (Nová Digi TV): maximálně dvě zařízení celkem

V rámci jedné smlouvy může zákazník získat nejvýše dvě zařízení, ať už stejného typu, či kombinaci obou. Maximální počet set-top boxů či CA modulů tudíž na jednu smlouvu činí 2 kusy. Větší počet je možný pouze na základě individuální dohody.

Při uzavření smlouvy se závazkem na dva roky je cena měsíčního pronájmu set-top boxu, včetně přístupové karty, 49 Kč, měsíční pronájem CA modulu, včetně přístupové karty, vyjde na 29 Kč. Bez závazku je cena zařízení stanovena jednotně na 150 Kč měsíčně a i zde platí maximální počet dvou zařízení na smlouvu.

ČTĚTE TAKÉ: Flix TV předběhl Antik Sat a odstartoval na počátku března

Flix TV: počet není omezen

Druhá přístupová karta přijde na 99 Kč měsíčně, druhý originální set-top box přijde na 2690 Kč jednorázově. Počet druhých karet k hlavní smlouvě není omezen, na kartách opět běží stejná nabídka jako na hlavní smlouvě.

Můžete ale použít i své zařízení v případě, že box/televizor odpovídá technickým parametrům pro příjem Flix TV (čtečka Conax, DVB-S2 atd.).

ČTĚTE TAKÉ: FreeSat deklaruje v České republice více než 120 tisíc zákazníků

FreeSat: až tři další karty, ale jen pro někoho

Zákazníci využívající balíček Medium HD nebo Plus HD si mohou objednat až čtyři karty a zařízení. Zvolený balíček z hlavní karty se automaticky a bezplatně aktivuje i na 2., 3. a 4. přípojce.

Druhá samostatná karta stojí 10 Kč měsíčně, třetí a čtvrtá karta pak 100 Kč měsíčně (každá).

Co se týče balíčku „karta a satelitní přijímač“, tak druhý, třetí i čtvrtý stojí každý měsíc 29 Kč.

Platí pravidlo, že pokud má zákazník zakoupenu pouze přístupovou kartu, může si na 2., 3. a 4. přípojku doobjednat zase pouze karty. Pokud má zakoupen satelitní set-top box, může si objednat jak box, tak samostatné přístupové karty.

Poznámka autora: FreeSat nabízí ještě další dva programové balíčky – FreeSat karta a FreeSat light. Jak vidíte výše, k těm se dodatečné přístupové karty objednat nedají.

ČTĚTE TAKÉ: Skylink spustí během pár týdnů vlastní VoD knihovnu a umožní TimeShift

Skylink: k jedné smlouvě max. další dvě karty

Druhá a případně třetí přístupová karta Skylink Next jde pořídit v rámci jedné domácnost za 1188 Kč ročně, tj. za 99 Kč měsíčně. Na kartě je stejná programová nabídka jako na té hlavní, tzn. vidíte tam úplně stejné programy z balíčků, které máte zakoupeny na hlavní kartě. Za kartu pak zaplatíte pouze zmiňovaný roční poplatek.

A ještě upozornění od operátora: Skylink není dodavatel přijímačů jako takových a veškeré hardwarové vybavení, včetně montáže, je realizováno prostřednictvím partnerské sítě prodejců.

ČTĚTE TAKÉ: UPC dnes rozšiřuje televizní nabídku. A překračuje padesátku programů v HD

BRAND

UPC: bez omezení

Cena za pronájem je u modulu CI+ i HD mediaboxu 70 Kč měsíčně, HD DVR mediabox, tedy modem a set-top box v jednom, se pronajímá za 190 Kč měsíčně. Nezáleží ani na tarifu, ani na počtu pronajatých zařízení.

Srovnávací tabulka ke stažení:

Přehled – DVB-S-C – 2. přístupová karta, tabulka (XLS)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).