Hlavní navigace

Ke startu české MTV pod taktovkou Novy proběhne obří koncert v Praze

5. 12. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
5. 12. 2008

Před startem české verze hudebního kanálu MTV, který hodlá v prvním čtvrtletí letošního roku ve spolupráci se společností MTV Networks International spustit televize Nova, proběhne v Praze velký koncert se spoustou známých zpěváků. Jedna z lákavých variant, o které diskutujeme, je, že spuštění české verze MTV doprovodí obří koncert v Praze, který budou přenášet všechny kanály MTV ve světě. S tím souvisí i nutnost zkoordinovat termín s centrálou v Londýně tak, aby nám třeba na tuto hudební akci dodala i nějaké známé zahraniční interprety, prozradil Hospodářským novinám generální ředitel Novy Petr Dvořák.

K TÉMATU: Potvrzeno! CME spustí českou verzi MTV

Nova podle svého šéfa již pozvolna sestavuje tým pro vysílání české MTV. Příliv nových tváří do MTV vyvrcholí někdy v prvním čtvrtletí příštího roku, řekl Dvořák. V současné době řešíme technické náležitosti, které jsou se spuštěním nového kanálu spojené, nastartování může trvat v horizontu čtyř až šesti měsíců. Finální rozhodnutí, kdy se česká MTV objeví na obrazovce, zatím nepadlo, dodal.

ČTĚTE TAKÉ: MTV kvůli Nově stáhne z Česka všechny své hudební kanály

Společnost CET 21, která je provozovatelem Novy, ale také tematických kanálů Nova Cinema a Nova sport, zatím nemá pro českou MTV vysílací licenci a podle dostupných informací o její vydání zatím ani nepožádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Získání takové licence ale není těžké, protože česká MTV by měla vysílat přes kabelové rozvody, IPTV a na satelitu. Oprávnění pro toto vysílání získá prakticky jakýkoli zájemce, stačí pouze uhradit správní poplatek 50 tisíc korun a včas zahájit vysílání. Podle zákona by se tak mělo stát do 360 dnů od obdržení písemného potvrzení o získání licence.

Českou MTV chce Nova oslovit mladší cílové skupiny než svým hlavním programem. Snažíme se vedle naší vlajkové lodi, která je těžkým a prakticky nepotopitelným bitevníkem, vytvořit i doprovodnou flotilu malých rychlých lodí, které se dostanou tam, kam třeba velká Nova nemá šanci tak rychle manévrovat. Chceme obsadit užší cílové skupiny diváků, kteří si více vybírají, řekl k multikanálové strategii Novy její ředitel Petr Dvořák.

BRAND23 Workshop

ANALÝZA: Česká MTV od Novy = velký problém pro Óčko

Nova Cinema se zaměří na milovníky filmů a zahraniční produkce, Nova sport jasně cílí na mužské publikum a MTV by nás měla více přiblížit k nejmladšímu publiku, které dnes oslovujeme hlavně produkty typu sitcomu Comeback, ale nikoliv všemi pořady, dodal šéf televize Nova.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).