Hlavní navigace

Dotcom získá zpět majetek zabavený v souvislosti s kauzou Megaupload

Nový Zéland bude muset excentrickému internetovému podnikateli vrátit majetek, který mu byl před dvěma lety zabaven na žádost amerických vyšetřovatelů.
Martin Vyleťal
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Snímky, dokumentující jak novozélandské úřady odvážejí z jeho rezidence luxusní automobily, obletěly před více než dvěma lety svět. A staly se jedním ze symbolů pádu excentrického internetového podnikatele. Zatímco tehdy to s Dotcomem opravdu nevypadalo dobře, Megaupload byl odstřihnut a jeho provozovatelé zatčeni, postupem času se štěstí začalo přiklánět na Dotcomovu stranu a celá kauza nejspíše skončí pořádným fiaskem pro FBI, která vypnutí datového úložiště iniciovala. (Nově na Megaupload a Dotcoma podaly žaloby RIAAMPAA, zastupující zájmy hudebního resp. filmového průmyslu.)

Dnes Dotcom zaznamenal další ze série úspěchů. Novozélandský soud totiž nevyhověl žádosti úřadů o prodloužení lhůty pro zabavení Dotcomova majetku. Brzy by se mu tak mělo vrátit nejen několik luxusních automobilů, ale také peníze či umělecká díla.

MMkrize_Majerik

Dotcom už se na Twitteru nechal slyšet, že poté, co získá auta zpět, uspořádá závody. Těch se budou moci zúčastnit členové jeho nově založené politické strany. 


Autor: Kim Dotcom

Její program se v zásadě neliší od Pirátských stran, které již působí v řadě zemí. Strana se označuje za hnutí pro svobodný internet a technologie, soukromí a politické reformy.  Za cíl si vytkla například podporu rychlého internetového připojení, nové pracovní příležitosti v oboru IT či nezávislost Nového Zélandu.