Hlavní navigace

Kinorip Simpsonů nakonec mladíka vyjde jen na 150 tisíc korun

Jiří Macich ml.

Devatenáctiletý Josef Šubr zaplatí za pořízení a zveřejnění kinoripu filmu Simpsonovi ve filmu na Internetu nakonec jen 150 tisíc korun. Dohodl se totiž na mimosoudním vyrovnání s Českou protipirátskou unií. Mladík pořídil záznam loni v červenci v českobudějovickém multiplexu CineStar a začal s jeho šířením prostřednictvím výměnných sítí. Už za tři dny si pro něj přišla policie, která jej nakonec v srpnu obvinila ze spáchání trestného činu porušování autorského práva, práv souvisejících s…

Devatenáctiletý Josef Šubr zaplatí za pořízení a zveřejnění kinoripu filmu Simpsonovi ve filmu na Internetu nakonec jen 150 tisíc korun. Dohodl se totiž na mimosoudním vyrovnání s Českou protipirátskou­ unií.

Content 2017 - tip Footshop

Mladík pořídil záznam loni v červenci v českobudějovickém multiplexu CineStar a začal s jeho šířením prostřednictvím výměnných sítí. Už za tři dny si pro něj přišla policie, která jej nakonec v srpnu obvinila ze spáchání trestného činu porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi, za což mu hrozilo až pět let vězení a pokuta ve výši až pěti milionů korun.

Okresní soud mu koncem minulého roku podle dostupných informací uložil devítiměsíční podmínku a náhradu škody. Josef Šubr se však odvolal a nakonec dospěl k dohodě, podle které se musí omluvit a zaplatit 150 tisíc korun. České protipirátské unii i tak bude sloužit jako odstrašující příklad. Sám mladík uznal, že si byl vědom, že páchá trestný čin, ale nepřipouštěl si možné následky. (iDnes)

Našli jste v článku chybu?
13. 1. 2008 11:08
black (neregistrovaný)
Mně to připadá docela férový a adekvátní řešení.
12. 1. 2008 22:58
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Do kina bych na to takjako tak nesel, kvalita pribehu byla bidna, mel jsem co delat abych to vydrzel dokoukat do konce, kvalita ripu byla tragicka. Presto uznavam ze jsem si to stahnul a na ucet manika jsem pripraven okamzite zaslat 20Kc. Zavazek ze bude k dispozici jako odstrasujici pripad zvule Ceske piratske unie ktera poslapava prava lidi zpusobem vypoctu skod a OSY ktera dela totez vyberem poplatku za prazdna media, nevyzaduji :)