Hlavní navigace

Kinosvět uvede ruský dokument o Vladimíru Putinovi

2. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dokumentární film televize Rossija 1 nazvaný Prezident vznikl v roce 2015 v režii Saida Medvěděva.

Moderátor Vladimír Solovjov v něm v rozhovoru s prezidentem Ruské federace Vladimírem Putinem mapuje posledních patnáct let jeho politické činnosti a života. První část dokumentu je připravena k vysílání na 8. listopadu, druhá na 15. listopadu a závěrečná třetí část na 22. listopadu. Všechny budou vysílány ve stejný čas, vždy ve 20.20 hod.

ICTZ23

Dokument zahrnuje politický i běžný život Vladimíra Putina ve funkci prezidenta a premiéra Ruské federace od srpna 1999 do roku 2015 a přibližuje jeho osobní názory na současný stav světa. Diváci se mimo jiné dozvědí, co podle něj patří mezi nejdramatičtější momenty novodobé ruské historie: jsou to válka v Čečensku, smrt posádky ponorky „Kursk“, teroristický útok na Dubrovku či otázka Krymu.

Moderátor se neopomíná zeptat Vladimíra Putina i na jeho pohled na americké 11. září 2001, válku v Iráku či na ozbrojený konflikt v Jižní Osetii. Dokument je navíc doplněn o pohledy čelných hospodářských, politických a uměleckých činitelů na jeho osobnost a četnými archivními záznamy.  Podle společnosti TNS Gallup Media sledovalo dokument v den televizní premiéry 39,1 procent obyvatel Moskvy starších osmnácti let.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.