Hlavní navigace

Kinosvět uvede ruský dokument o Vladimíru Putinovi

Jan Brychta

Dokumentární film televize Rossija 1 nazvaný Prezident vznikl v roce 2015 v režii Saida Medvěděva.

Doba čtení: 1 minuta

Moderátor Vladimír Solovjov v něm v rozhovoru s prezidentem Ruské federace Vladimírem Putinem mapuje posledních patnáct let jeho politické činnosti a života. První část dokumentu je připravena k vysílání na 8. listopadu, druhá na 15. listopadu a závěrečná třetí část na 22. listopadu. Všechny budou vysílány ve stejný čas, vždy ve 20.20 hod.

Interka19

Dokument zahrnuje politický i běžný život Vladimíra Putina ve funkci prezidenta a premiéra Ruské federace od srpna 1999 do roku 2015 a přibližuje jeho osobní názory na současný stav světa. Diváci se mimo jiné dozvědí, co podle něj patří mezi nejdramatičtější momenty novodobé ruské historie: jsou to válka v Čečensku, smrt posádky ponorky „Kursk“, teroristický útok na Dubrovku či otázka Krymu.

Moderátor se neopomíná zeptat Vladimíra Putina i na jeho pohled na americké 11. září 2001, válku v Iráku či na ozbrojený konflikt v Jižní Osetii. Dokument je navíc doplněn o pohledy čelných hospodářských, politických a uměleckých činitelů na jeho osobnost a četnými archivními záznamy.  Podle společnosti TNS Gallup Media sledovalo dokument v den televizní premiéry 39,1 procent obyvatel Moskvy starších osmnácti let.

Našli jste v článku chybu?