Hlavní navigace

Klatovy řeší měsíc před vypnutím analogu problém s digitálním signálem

29. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 1. 2010

Pouhý měsíc před plánovaným vypnutím analogového televizního vysílání řeší obyvatelé Klatov problém s nekvalitním signálem digitální sítě 2, která obsahuje nejsledovanější komerční televize Novu, Primu, jejich druhé programy a TV Barrandov. Podle jednatelky klatovské správy nemovitostí Jiřiny Adámkové je dokonce možné, že kvůli problémům s digitálním signálem se analogové vysílání z klatovského vrchu Barák nevypne poslední únorový den, ale později.

TABULKA: Které analogové vysílače se budou 28. února vypínat na Sušicku a Klatovsku

Dosud tu není dostatečně silný digitální signál u druhého multiplexu. Tuto situaci řeší dodavatelská firma (pro úpravy společných televizních antén, pozn. red.) s Českým telekomunikačním úřadem a Českými Radiokomunikacemi. Nájemci budou o potřebných krocích informováni dostatečně včas, aby si mohli před vypnutím pořídit set-top-box nebo přeladit televizní přijímač, řekla Adámková Klatovskému deníku.

K TÉMATU: Přesně za měsíc skončí analogová televize na Sušicku

Podle informací Českých Radiokomunikací je možné, že z výše uvedeného důvodu bude termín vypnutí analogového signálu v Klatovech posunut, dodala Adámková. Většina domů ve správě města Klatov je podle ní na přechod k digitálnímu vysílání připravena a vypínání analogu se jich nedotkne, protože využívají služeb kabelové televize. Pouze v sedmi domech jsou nájemníci závislí na pozemním signálu přes STA.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Piktogram začíná varovat diváky na Sušicku před vypnutím analogu

Ve zmíněných sedmi domech jsou již instalovány antény pro příjem digitálního signálu, nájemce jsme doposud neinformovali, protože ta, dosud není dostatečně silný digitální signál, uvedla Adámková. V noci z 28. února na 1. března by mělo dojít k úplnému ukončení zemského analogového televizního vysílání na sušickém vysílači Svatobor a klatovském Baráku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).