Hlavní navigace

Klimkovická LTV PLUS s novým webem, znělkami a lepším pokrytím DVB-T

4. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
4. 4. 2011

Vysílání regionální digitální televize LTV PLUS z ostravských Klimkovic doznalo změn. Divákům se tato stanice představila s úplně novými znělkami a od března vysílá v regionálním multiplexu firmy BTV nejen na kanálu 28, ale i 59. Věřím, že se LTV PLUS stane nepominutelnou alternativní televizní stanicí pro Ostravsko a okolí, řekl serveru DigiZone.cz Oldřich Burger ze společnosti B Plus TV, která digitální multiplex s touto stanicí provozuje. Nové jsou také stránky na adrese http://ltv-plus.cz.

MMF24

K TÉMATU: Lokální multiplex z ostravských Klimkovic dozná zásadních změn

Na novém kanálu 59 vysílá klimkovický multiplex z budovy místních Jódových sanatorií v módu QPSK (QAM 4), což představuje navýšení výkonu o 17 dB proti modulaci QAM 64, tedy, jako kdyby multiplex vysílal silou 100 kW. Zatím jedeme jen na 200 Wattů vyzářeného výkonu, uvedl Burger. Problémem je zatím v dodání technologie z Japonska, které postihlo nedávno tragické zemětřesení. Ale i s 200 Watty vyzářeného výkonu to chodí excelentně. Je to ekvivalent k 10 kW, dodal šéf B Plus TV. Vysílání na původním kanále 28 z vodojemu Hýlov nadále pokračuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).