Hlavní navigace

Kolonial.cz se pouští s rozvozem i za hranice Prahy

20. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nové oblasti závozu se ocitla centrální část Středních Čech včetně měst jako Český Brod, Kralupy nad Vltavou, Kladno a Beroun.

Ve velkoskladu v Rudné u Prahy začíná být rušno. “S rychlým rozšířením na další lokality jsme počítali od začátku a Střední Čechy jsou jen první krok,” říká šéf služby Koloniál.cz Petr Vyhnálek.

Za dva měsíce provozu online supermarketu už jsou vidět zákaznické preference: “Nejvíce objednávek máme během čtvrtka, kdy lidé dělají velké nákupy na víkend. Co se týče sortimentu, tak nás těší velký zájem o ovoce a zeleninu,” dodává Vyhnálek. Koloniál už navázal přímé vztahy s víc než sto padesáti dodavateli. Naposledy přidal do nabídky čerstvé maso. 

MM socky3

Konkurenční Rohlik.cz se po Praze rozjel v jihomoravské metropoli. Trvalo mu to ale skoro rok. Stejně jako v Praze rozváží nákupy do devadesáti minut a třicet dní od první objednávky nabízí dopravu zdarma. Kromě zboží z Makra Rohlík už rozváží i zboží z farmářského řetězce Sklizeno, obchodu Pet Center či drogerie Teta.

Na jihu Moravy by rád vyhnal obrat do řádu desítek milionů korun a stovky objednávek denně. A to do konce letošního roku. V Praze už překročil hranici tisícovky objednávek denně a Tomáš Čupr chce uzavírat rok se 400milionovými tržbami. Během podzimu chce navíc expandovat do dalších velkých měst

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.