Hlavní navigace

Komise doporučila jmenovat šéfem Radiožurnálu Alexandra Píchu

16. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
16. 7. 2008

Ředitelem Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu by se po Barboře Tachecí měl stát její zástupce a de facto i současný šéf této stanice Alexandr Pícha. V úterý se na tom jednohlasně shodla osmičlenná výběrová komise jmenované generálním ředitelem ČRo Václavem Kasíkem. Pícha byl jediným kandidátem, z něhož mohli členové komise vybírat.

ebf - partner 1

Finální rozhodnutí o jmenování Píchy ředitelem nejposlouchanějšího okruhu ČRo nyní záleží na Kasíkovi. Zda jej generální ředitel jmenuje nebo ne, to nemůžu předjímat. Nyní je na něm, jak se k návrhu komise postaví, komentoval doporučení komise mluvčí rozhlasu René Zavoral. Podle jeho slov Kasík se svým rozhodnutím nejprve seznámí Radu ČRo, které už před časem navrhoval Píchu jmenovat ředitelem Radiožurnálu bez výběrového řízení.

Radní ale takový postup odmítli a požadovali konkurz, kterého by se mohl zúčastnit kdokoli i vně veřejnoprávního rozhlasu. Součástí výběrového řízení pak měly být povinné psychotesty. Pícha vede Radiožurnál z pozice šéfredaktora od letošního února, kdy generální ředitel ČRo Kasík odvolal jeho tehdejší ředitelku Tachecí „pro narůstající problémy ve vnitřní komunikaci“.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).