Hlavní navigace

Kompletní Pustina si odbude premiéru na festivalu v Torontu

Autor: HBO Europe
Jan Brychta

Po historické minisérii Hořící keř je Pustina již druhým počinem z původní produkce HBO Europe.

Doba čtení: 1 minuta

První dva díly minisérie mohla veřejnost vidět už v rámci sekce Zvláštní uvedení během červencového 51. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech. Umělecký ředitel festivalu Karel Och seriál označil za televizní událost sezony. Osmidílné kriminální drama scenáristy Štěpána Hulíka a režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis bude mít premiéru na HBO letos v říjnu.

Dramatický příběh začíná událostí, která změní život všem členům semknuté vesnické komunity v Severních Čechách. Když se starostka Pustiny, Hana Sikorová, ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti, která se chce dostat k velkým zásobám hnědého uhlí a nabídnout obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu po letech mírumilovného soužití s ostatními přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se pod vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář.

V hlavních rolích se představí Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Jan Cina, dále Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Leoš Noha nebo Roman Skamene. Mladé talenty budou zastupovat Oskar Hes a Janek Gregor, ztvárňující chovance diagnostického ústavu. HBO Europe tímto projektem pokračuje ve spolupráci s produkčními společnostmi nutprodukce a Etamp Film, které se podílely už na přípravě historické minisérie Hořící keř, oceněné jedenácti Českými lvy.

Našli jste v článku chybu?