Hlavní navigace

Končí německé období. Penta koupila vydavatele regionálního Deníku

Autor: Isifa
Jan Beránek

Poslední německý vlastník tuzemského vydavatelství odchází a největší síť regionálních deníků spadá do rukou investiční skupiny Penta.

Penta kromě 71 regionálních mutací Deníku získává i tiskárny Novotisk a 51% podíl ve firmě Astrosat Média, která vydává časopisy Květy, Vlasta, Story, Tv magazín a National Geographic Česko. 

A nejen to. Podle mluvčího Penty Iva Mravinace získává nový majitel 70 % ve společnosti Česká distribuční, 35 % v distribuční firmě PNS a 30 % ve zprostředkovateli webové reklamy AdActive.

Nová akvizice bude fungovat mimo News and Media Holding, který zastřešuje mediální aktivity Penty na Slovensku. Tuzemské vydavatelství bude přímo odpovědné vedení skupiny. 

„Mediální investice Penty v ČR a na Slovensku je třeba vidět odděleně. Co lze potvrdit, je fakt, že budeme hledat především ekonomické synergie tam, kde mají smysl,“ dodává Mravinac.

Cena, kterou za vydavatelství investoři z Penty zaplatili, není veřejná. První spekulace se pohybovaly mezi dvěma a dvěma a půl miliardami korun. V roce 2013 vydavatelství vykázalo ztrátu 61 milionů korun po ztrátě 22 milionů v roce 2012. 

Content 2017 - tip Footshop

Skupina VLP je po loňské akvizici časopiseckého vydavatelství Sanoma, přejmenovaného na Astrosat Media, druhou nejsilnější vydavatelskou skupinou na tuzemském trhu. 

Zároveň s papírovými tituly získává Penta i server Denik.cz. Ten podle NetMonitoru navštívilo během července víc než 1,1 milionu unikátních návštěvníků. 

Našli jste v článku chybu?
13. 8. 2015 10:34
GeM (neregistrovaný)

Mě stačí když Janek Kroupa vydal článek na Reportérovi ohledně Babiše, jeho propojení s policií atd. Velmi závažné informace a světe div se, nikde se o tom nepíše. Novinky mlčí, iDnes mlčí, Aktuálně mlčí atd. Cokoli je proti Babišovi, nesmí se dostat na veřejnost. Naopak chyby a problémy konkurence jsou rozmazávány do omrzení (ČSSD, ODS, TOP09 atd.). Bohužel média vlastní miliardáři, kteří si ve státě rozdělili moc a určují veřejné mínění. Většině lidí je to jedno. Je to zoufalá zpráva o naší sp…

12. 8. 2015 19:56
wor (neregistrovaný)

Bohudík, si přečtu sám co uznám za vhodné. Nejsem ovce abych se nechal ovlivňovat. Pokud Penta nechá psát politiku a články které mají ovlivňovat ovce, dosavadními regionálními patlaly, tak to bude docela komické čtení. Nejsem čitatel Blesku a divák Novy a Primi abych dokázal rozlišit který článek je psaný na zakázku. Jsou majitelé, a psát si mohou co chtějí. Je jen na nás co si z toho vezmeme my.