Smlouva o spolupráci mezi mediální skupinou Empresa Media, do které kromě tištěných titulů patří i televizní kanály TV Barrandov, a čínskou investiční společností CEFC obsahovala klauzuli, podle které bylo možno do konce letošního března celou investici stáhnout. Podle informací serveru Hlídací pes právě k tomu dochází, protože Jaroslav Tvrdík, který v managementu skupiny čínské investory zastupuje, složil funkci místopředsedy představenstva ve vydavatelství Empresa Media i v mediální agentuře Médea.
PSALI JSME: Nová role Jaroslava Tvrdíka. Revoluci za ní ale nehledejme
Serveru Lidovky potvrdil Tvrdíkův odchod mluvčí CEFC Pavel Bednář. Můžeme potvrdit, že statutární orgány obou skupin opustili z pozice člena dozorčí rady Wang Tung a z pozice místopředsedy představenstva Jaroslav Tvrdík. Vše ostatní jsou spekulace, které nebudeme komentovat,
citovali Bednáře Lidové noviny. Sdílnější nebyli ani zástupci vydavatelství Empresa Media, podle jeho ředitele Daniela Köppla jde ale o potvrzení dalšího posilování pozice majitele Jaromíra Soukupa.