Hlavní navigace

Konec Megauploadu nijak neomezil tok souborů po Internetu

Daniel Dočekal

Bezprostředně po vypnutí služeb Megaupload/Megavideo se snížil objem souborových přenosů na Internetu o 2–3%, o den později už ale vše bylo zpět na původní úrovni. Megaupload/Megavideo přitom bylo nahrazeno využitím jiných cest, nejvíce dat nyní teče prostřednictvím služby Putlocker. Jak uvádí Report: The MegaUpload Shutdown Hasn't Reduced File-Trading at All… znamená to pouze snížení efektivity, zejména pro americké uživatele. Megaupload jim nabízel komfort silné infrastruktury provozované v…

Bezprostředně po vypnutí služeb Megaupload/Me­gavideo se snížil objem souborových přenosů na Internetu o 2–3%, o den později už ale vše bylo zpět na původní úrovni. Megaupload/Me­gavideo přitom bylo nahrazeno využitím jiných cest, nejvíce dat nyní teče prostřednictvím služby Putlocker.

Jak uvádí Report: The MegaUpload Shutdown Hasn't Reduced File-Trading at All… znamená to pouze snížení efektivity, zejména pro americké uživatele. Megaupload jim nabízel komfort silné infrastruktury provozované v USA. Nově používané služby podobnou infrastrukturu nemají. Terabajty dat tak do USA přicházejí zpravidla z Evropy. 

Našli jste v článku chybu?
14. 2. 2012 11:28
Gum (neregistrovaný)

Na diskusním fóru jednoho významného torrent trackeru, který cca před 14 dny ukončil svou činnost, jeden z uživatelů trefně reagoval slovy "Trackery a sdílecí služby jsou jako Hydra -- jednu hlavu useknete a další dvě narostou."

Divil bych se spíš, kdyby to i zde neplatilo.

14. 2. 2012 18:52
Anonymous (neregistrovaný)

Je to logické... ten objem dat co se přenášel z/na megaupload se ted přenáší na stránky různých vládních i nevládních institucí ve forě DDoSu