Hlavní navigace

[Doplněno] Samsung už nebude dodávat displaye pro zařízení Apple

23. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dlouholetá spolupráce Samsungu a Apple v dodávkách LCD displayů pro mobilní zřízení se chýlí ke konci. Apple už teď výrazně snižuje objednávky obrazovek u Samsung Display a korejská firma tak chce v příštím roce smlouvu úplně ukončit. S odkazem na své zdroje to napsal deník Korea Times. DOPLŇUJEME: Samsung popřel, že by se jakkoli chystal ukončit dodávky displejů Applu. Článek v Korea Times je podle společnosti „nepravdivý“. WSJ dále píše, že objednávky od Applu sice poklesly, ale především v…

Dlouholetá spolupráce Samsungu a Apple v dodávkách LCD displayů pro mobilní zřízení se chýlí ke konci. Apple už teď výrazně snižuje objednávky obrazovek u Samsung Display a korejská firma tak chce v příštím roce smlouvu úplně ukončit. S odkazem na své zdroje to napsal deník Korea Times.

cif-tip-téma-foto

DOPLŇUJEME: Samsung popřel, že by se jakkoli chystal ukončit dodávky displejů Applu. Článek v Korea Times je podle společnosti „nepravdivý“. WSJ dále píše, že objednávky od Applu sice poklesly, ale především v souvislosti s výrobním a životním cyklem výrobků. Kromě toho Apple utrácí u Samsungu ještě více za procesory a paměťové obvody než za displeje.

Vzhledem ke klesajícím objednávkám totiž na dodávkách tolik nevydělá. Podle listu Samsung ještě v prvním pololetí letošního roku dodal Applu 15 milionů displayů, druhým největším dodavatelem byla firma LG s 12,5 miliony a Sharp s 2.8 miliony. Za třetí čtvrtletí už ale Samsung dodal jen 3 miliony obrazovek a v posledním kvartálu už to má být jen 1,5 milionu. Samsung také už nedodával Applu displaye pro nový iPad mini, který má firma představit právě dnes.

Výpadek z příjmů od Apple má prý Samsungu nahradit zvýšená poptávka displayů od Amazonu a také od vlastní divize vyrábějící mobilní telefony.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn