Hlavní navigace

Konference o internetové bezpečnosti také o pražské OpenCard

14. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V úterý 16. února 2010 se uskuteční v pražském konferenčním centru City již druhý ročník konference Trendy v internetové bezpečnosti, kterou společně pořádají servery Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz a Root.cz ve spolupráci s generálním partnerem, společností AVG Technologies CZ. Zatímco první ročník konference byl věnován především aktuálním problémům s útoky na internetové bankovnictví, letos se bude pozornost soustředit na nová bezpečnostní rizika související s pronikáním moderních…

V úterý 16. února 2010 se uskuteční v pražském konferenčním centru City již druhý ročník konference Trendy v internetové bezpečnosti, kterou společně pořádají servery Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz a Root.cz ve spolupráci s generálním partnerem, společností AVG Technologies CZ. Zatímco první ročník konference byl věnován především aktuálním problémům s útoky na internetové bankovnictví, letos se bude pozornost soustředit na nová bezpečnostní rizika související s pronikáním moderních technologií do běžného života lidí, upřesňuje Aleš Miklík, vedoucí redakcí společnosti Internet Info, která pořadatelské servery provozuje.

Hovořit se bude například o možnostech zabezpečení platebních karet a budoucnosti karetního zabezpečení, bezpečnosti dnešních platebních metod v českém internetovém prostředí, podvodech spojených s VoIP, technických a bezpečnostních aspektech pražské karty OpenCard a možnosti jejího dalšího vývoje či o výhodách a nevýhodách současných bezkontaktních technologií typu NFC pro reálné nasazení. Aktuální program je k dispozici na stránkách konference. Akce je určena pro odbornou veřejnost, která se pohybuje v prostředí internetové bezpečnosti, elektronického bankovnictví a zároveň pro žurnalisty. Zájemci se již mohou registrovat.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.