Hlavní navigace

Konkurent Facebooku Google Plus právě odstartoval

28. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dlouho očekávaný konkurent Faceoboku z pod křídel vyhledávacího gigantu Google právě odstartoval. A jmenuje se Pojekt Google+ a najdete ho na doméně plus.google.com. Pokud nemáte pozvánku, nemusíte chvátat – i jen registrace o pozvánku vrací příliš často Internal Server Error. Na sociálno se Google Plus chce podívat jinak. Můžete si vytvářet Kruhy přátel a snadno se rozhodnout, co s kterým kruhem přátel chcete sdílet. Své nové poznatky o počítačích nemusíte cpát svým příbuzným ani přátelům z…

Dlouho očekávaný konkurent Faceoboku z pod křídel vyhledávacího gigantu Google právě odstartoval. A jmenuje se Pojekt Google+ a najdete ho na doméně plus.google.com. Pokud nemáte pozvánku, nemusíte chvátat – i jen registrace o pozvánku vrací příliš často Internal Server Error.

Na sociálno se Google Plus chce podívat jinak. Můžete si vytvářet Kruhy přátel a snadno se rozhodnout, co s kterým kruhem přátel chcete sdílet. Své nové poznatky o počítačích nemusíte cpát svým příbuzným ani přátelům z fotbalového oddílu. To je první velká změna oproti Facebooku.

Druhou má být služba nazvaná Témata – tématické „výstřižky“ informací z webu, které by vás mohly zajímat a které právě v Plusku frčí.

Dále pak Setkání, které vcuclo technologii Google Talku a umožňuje hlasové i videochaty se skupinou přátel.

A na závěr je tu Pokec, skupinový chat, který by měl skupině pomoci domluvit se na akci, událost snadno a přehledně.  

ebf - tip do článku - debata

Pro telefony s Google Android 2.1 navíc má být dostupná funkce Instant Upload pro fotografie, kdy cokoliv, co vyfotíte, je uploadováno na Plus.

Služba Google Plus je zatím jen na pozvánky a ty jsou zatím přidělovány sporadicky. Můžete si ovšem projít demo, najdete jej zde.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).