Hlavní navigace

Koordinátor Duspiva do Rady ČTÚ?

27. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 5. 2007

Národní koordinátor přechodu na zemské digitální vysílání Zdeněk Duspiva pravděpodobně zasedne v Radě Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) na uvolněné místo po Marcele Gürlichové. Bývalé náměstkyni ministra dopravy a spojů Gürlichové skončilo roční členství v Radě ČTÚ na konci dubna, nový člen má mít standardní pětiletý mandát. Informaci přinesla ČTK, která ji získala od nejmenovaného důvěryhodného zdroje a které Duspivovo jmenování potvrdil náměstek ministra vnitra pro informatiku Zdeněk Zajíček jako jednu ze zvažovaných variant.

Zatím není jasné, zda a kdy Zdeněk Duspiva do Rady ČTÚ usedne a kdo ho nahradí na místě předsedy Národní koordinační skupiny pro přechod na zemské digitální vysílání. Vláda se měla obsazením uvolněného místa ve vedení ČTÚ a zároveň jmenováním nového koordinátora zabývat příští týden. Návrh však bude podle Zdeňka Zajíčka stažen a projednávání tak bude odloženo.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).