Hlavní navigace

Kopírování hudbu ani software nezabíjí

26. 5. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Business Software Alliance vydala zprávu, podle které je podíl pirátského softwaru ve světe 35 procent, v České republice dokonce 41 procent. Softwaroví výrobci tak měli za minulý rok přijít o 33 miliard dolarů. Petr Krčmář dnes na Rootu tyto závěry odmítá: „Chyba je už samozřejmě v prvotním předpokladu, že každý, kdo si software nelegálně zkopíroval, by si jej jinak koupil. To je naprosto chybná úvaha, kterou se ale snaží různé společnosti protlačovat jako naprosto jasné pravidlo a zákon.“…

Business Software Alliance vydala zprávu, podle které je podíl pirátského softwaru ve světe 35 procent, v České republice dokonce 41 procent. Softwaroví výrobci tak měli za minulý rok přijít o 33 miliard dolarů. Petr Krčmář dnes na Rootu tyto závěry odmítá: „Chyba je už samozřejmě v prvotním předpokladu, že každý, kdo si software nelegálně zkopíroval, by si jej jinak koupil. To je naprosto chybná úvaha, kterou se ale snaží různé společnosti protlačovat jako naprosto jasné pravidlo a zákon.“ Podobná situace panuje i v případě kopírování hudby. Ne všechno je tak zřejmé, jak se na první pohled může zdát a chyby je dobré začít hledat nejprve u sebe.

Autor článku

Autor do května 2013 působil jako CEO srovnávače Heureka.cz, předtím pracoval v jablonecké společnosti Miton. Vystudoval Hospodářskou fakultu v Liberci a příležitostně píše svůj blog Oříšek.net.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).