Hlavní navigace

Koupí Ivo Lukačovič další kus letiště?

16. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jméno Iva Lukačoviče, 70 % vlastníka portálu Seznam.cz a vášnivého sportovního pilota, se podle České televize objevilo mezi zájemci o privatizaci pražského letiště Točná, zdroj informace je ovšem zahalen rouškou neoficiálnosti. Co se ve zprávě ČT ani v dalších, které tuto zprávu citují, nevyskytuje, je informace, že Ivo Lukačovič již podle katastru nemovitostí vlastní jeden hektar (10176 metrů čtverečných) na kraji dráhy, konkrétně parcelu č. 897/6 v pražském katastru Točná.

Jméno Iva Lukačoviče, 70 % vlastníka portálu Seznam.cz a vášnivého sportovního pilota, se podle České televize objevilo mezi zájemci o privatizaci pražského letiště Točná, zdroj informace je ovšem zahalen rouškou neoficiálnosti.

Co se ve zprávě ČT ani v dalších, které tuto zprávu citují, nevyskytuje, je informace, že Ivo Lukačovič již podle katastru nemovitostí vlastní jeden hektar (10176 metrů čtverečných) na kraji dráhy, konkrétně parcelu č. 897/6 v pražském katastru Točná.

Otázkou zůstává, kde by Lukačovič na více než šestnáct hektarů pražských pozemků pod letištěm vzal finance, které se bez investic na nutný rozvoj letiště odhadují na 160 milionů korun. Většina stamilionových zisků společnosti Seznam.cz totiž už léta zůstává na firemních účtech a jejich případná výplata přes dividendu by znamenala vyplatit i další dva minoritní akcionáře, kterým návrh na výplatu dividendy právě kvůli Lukačovičově majoritě na valné hromadě ani v roce 2007 neprošel (Ilblog.sblog­.cz).