Hlavní navigace

Koupí Ivo Lukačovič další kus letiště?

Redakce

Jméno Iva Lukačoviče, 70 % vlastníka portálu Seznam.cz a vášnivého sportovního pilota, se podle České televize objevilo mezi zájemci o privatizaci pražského letiště Točná, zdroj informace je ovšem zahalen rouškou neoficiálnosti. Co se ve zprávě ČT ani v dalších, které tuto zprávu citují, nevyskytuje, je informace, že Ivo Lukačovič již podle katastru nemovitostí vlastní jeden hektar (10176 metrů čtverečných) na kraji dráhy, konkrétně parcelu č. 897/6 v pražském katastru Točná.

Jméno Iva Lukačoviče, 70 % vlastníka portálu Seznam.cz a vášnivého sportovního pilota, se podle České televize objevilo mezi zájemci o privatizaci pražského letiště Točná, zdroj informace je ovšem zahalen rouškou neoficiálnosti.

Co se ve zprávě ČT ani v dalších, které tuto zprávu citují, nevyskytuje, je informace, že Ivo Lukačovič již podle katastru nemovitostí vlastní jeden hektar (10176 metrů čtverečných) na kraji dráhy, konkrétně parcelu č. 897/6 v pražském katastru Točná.

Otázkou zůstává, kde by Lukačovič na více než šestnáct hektarů pražských pozemků pod letištěm vzal finance, které se bez investic na nutný rozvoj letiště odhadují na 160 milionů korun. Většina stamilionových zisků společnosti Seznam.cz totiž už léta zůstává na firemních účtech a jejich případná výplata přes dividendu by znamenala vyplatit i další dva minoritní akcionáře, kterým návrh na výplatu dividendy právě kvůli Lukačovičově majoritě na valné hromadě ani v roce 2007 neprošel (Ilblog.sblog­.cz).

Našli jste v článku chybu?
7. 12. 2008 12:03
normality (neregistrovaný)
Nenapadlo Vas nahodou, ze na to letiste proste ty penize mohl uz mit. Preci jenom nepodnika tyden, ze.... Navic to pokladam za velmi spravnou investici. Rekneme, ze Ivo je jeden z nejuspesnejsich manageru v CR (clovek si muze myslet co chce, ale vysledky hovori za vse) a jako takovy potrebuje jiste nejaky ventil. To, ze ho bavi letadelka se vi a myslim si, ze je to daleko uslechtilejsi konicek, nez ty prostredky investovat do kurev a chlastu, jako nekteri jini podnikatele. Berme to tak, ze nekdo…
16. 7. 2008 16:16
mart8 (neregistrovaný)
těch možností je... podle mě dividenda je až to posledni... no a pokud ano, 200mil je pro americke fondy tak nezajime, ze by je mozna nastval jeste vice, nez kdyz jim neda nic... to je jak kdyby mi nekdo nalil pivo do panaku a ja musel dal koukat, jak lemta z kyble :(