Hlavní navigace

Koupí Microsoft alespoň část Yahoo?

20. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příběh o zatím neúspěšných námluvách Microsoftu a Yahoo zdá se být nekonečným. Aktuální situace by se dala v nadsázce popsat tak, že vedení Yahoo vyhodí posly Microsoftu s jednou nabídkou dveřmi a oni se vrátí s jinou nabídkou oknem. Momentálně Microsoft nenabízí Yahoo odkoupení, ale spolupráci. Jak by taková spolupráce mohla vypadat? Neoficiálně se spekuluje o několika variantách. Microsoft by například mohl koupit jen minoritní podíl v Yahoo a převzít některé jeho služby. Microsoft potvrdil,…

Příběh o zatím neúspěšných námluvách Microsoftu a Yahoo zdá se být nekonečným. Aktuální situace by se dala v nadsázce popsat tak, že vedení Yahoo vyhodí posly Microsoftu s jednou nabídkou dveřmi a oni se vrátí s jinou nabídkou oknem. Momentálně Microsoft nenabízí Yahoo odkoupení, ale spolupráci.

Jak by taková spolupráce mohla vypadat? Neoficiálně se spekuluje o několika variantách. Microsoft by například mohl koupit jen minoritní podíl v Yahoo a převzít některé jeho služby. Microsoft potvrdil, že Yahoo dal na stůl novou nabídku, ale nejedná se prý o nabídku na převzetí celé firmy, byť Microsoft takovou nabídku do budoucna nevyloučil.

Dost možná jde tedy jen o gesto, které má říkat, že stále existuje jistý zájem o Yahoo nebo spolupráci s ním. Takové gesto směrem k akcionářům by zřejmě přímo souviselo s aktivitou, kterou vyvíjí Carl Icahn. Ten by rád do vedení Yahoo dosadil lidi nakloněné k prodeji Yahoo společnosti Microsoft. (Finanční noviny, BBC News, InfoWorld)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).