Hlavní navigace

KPS Media potvrdila, že uzavřela smlouvu na Gambrinus ligu se Slovak Sportem

25. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Možnost, že zástupci Slovak Sportu museli uzavřít smlouvu přímo se společností KPS Media, naznačil už v polovině tohoto měsíce výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský.

Smlouvu, která umožňuje vysílat fotbalovou Gambrinus ligu terestricky na území Slovenska, uzavřela stanice Slovak Sport se společností KPS Media. Vyplývá to z jejího oficiálního stanoviska, které serveru DigiZone.cz poskytl ředitel televize Róbert Greguš. KPS Media potvrzuje, že ve věci terestriálního vysílání Gambrinus ligy na územní Slovenské republiky byla uzavřena smlouva obsahující všechny náležitosti umožňující Slovak Sportu vysílání Gambrinus ligy v určeném rozsahu, a to prostřednictvím převzetí signálu od České televize, uvádí vyjádření firmy.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Slovak Sport dá až dva přenosy Gambrinus ligy týdně. Od nás je nemá, říká Nova i ČT

Právě obě tuzemské televize, respektive její zástupci, byli velmi překvapeni, že Slovak Sport bude Gambrinus ligu na Slovensku vysílat. Pravděpodobně jim poskytnula Česká televize sublicenci na jejich dvě volby (1. a 4.), z našich šesti voleb z každého kola jim nic neposkytneme, uvedl v polovině července pro DigiZone.cz ředitel Novy Sport a Fandy Marek Kindernay. Výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský ho doplnil: Se Slovak Sportem jsme o ničem nejednali. Sublicenci od nás nemají. Potvrdilo se pak jeho následující vyjádření, viz: Museli tedy jednat přímo s držitelem práv, společností KPS Media.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).