Hlavní navigace

Král spamerů se přiznal, na rozsudek čeká ve vazbě

Jiří Macich ml.

Robert Soloway, který je znám jako král spamerů, se před soudem v Seattlu přiznal ke spáchání tří trestných činů, ze kterých byl před časem obviněn. Jde o různé podvody, daňové úniky a praní špinavých peněz navázané na jeho rozsáhlé spamerské aktivity. Celkem mu tedy hrozí až 26 let vězení. Obžaloba tvrdí, že si svými nelegálními aktivitami přišel na milion dolarů. Na rozsudek, který by měl být vynesen v červnu, bude šestadvacetiletý Soloway čekat ve vazbě, kam jej soud kvůli riziku útěku…

Robert Soloway, který je znám jako král spamerů, se před soudem v Seattlu přiznal ke spáchání tří trestných činů, ze kterých byl před časem obviněn. Jde o různé podvody, daňové úniky a praní špinavých peněz navázané na jeho rozsáhlé spamerské aktivity. Celkem mu tedy hrozí až 26 let vězení. Obžaloba tvrdí, že si svými nelegálními aktivitami přišel na milion dolarů. Na rozsudek, který by měl být vynesen v červnu, bude šestadvacetiletý Soloway čekat ve vazbě, kam jej soud kvůli riziku útěku poslal a vyhověl tak návrhu obžaloby. (Security World)

Našli jste v článku chybu?
19. 3. 2008 12:53
Okamžitě, jak jsem to četl, jsem si vybavil fiktivní zprávy z roku 2020: "Včera byl k 60 letům vězení odsouzen čtrnáctiletý hacker, který před půl rokem prolomil ochranu justičních serverů a náhodně pozměnil klíčové záznamy o odsouzených a trestech. Dnes ráno byl hacker po odpykání celého trestu propuštěn na svobodu."