Hlavní navigace

Kraus tlačí na ředitele ČT a už zná jméno své slovenské show

21. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 3. 2006

Herec, politický glosátor a populární bavič Jan Kraus pohrozil řediteli České televize Jiřímu Janečkovi, že zmizí z veřejnoprávní obrazovky. Jiří Janeček totiž před dvěma týdny zaměstnal jako ředitele svého sekretariátu a člena nejužšího vedení ČT Radima Hrehu, který se do povědomí dostal především jako spolupracovník podnikatele Jaroslava Berky, vlastníka Regionální televizní agentury (zajišťuje mimopražské zpravodajství pro TV Nova a Prima) a agentury Česká média. Agentura provozuje stejnojmenný rešeršní a názorový server, mimo to produkuje i mediální analýzy (např. pro TV Nova). Radim Hreha byl vloni na podzim členem dozorčí rady RTA, na Českých médiích působil jako ředitel a jeden z kmenových autorů. Týdeník Respekt, který je majetkem a vlivovou agenturou Karla Schwarzenberga, uveřejnil ve svém posledním čísle článek Jan Kraus: Odejděte, nebo jdu já, podle kterého Jan Kraus podmiňuje svoje další působení v ČT odvoláním čerstvě přijatého Hrehy z jeho funkce. Kraus je známý konfrontacemi kvůli veřejnoprávní televizi už z časopisu Týden, kde několikrát brojil proti komerčně vedené linii šéfredaktora Dalibora Balšínka.

ebf - tip do článku - debata

Talk show moderátora Jana Krause Uvolněte se, prosím je jedním z nejúspěšnějších pořadů České televize a v páteční večery kraluje ve svém vysílacím čase na obrazovce. Pořad získal dvě ceny filmové akademie Elsa, diváci ho v anketě Týtý zvolili nejlepším televizním pořadem a Jan Kraus získal zrcadlo jako „osobnost zábavných pořadů“.

Jan Kraus připravuje obdobu své populární talkshow pro slovenskou TV JOJ. Nejnovější informace serveru Medialne.sk zmiňují, že pořad už má svoje jméno: Bez obáv, prosím!

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).