Hlavní navigace

Krausovi přerostly moc a peníze přes hlavu, míní šéfka programu ČT

31. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
31. 5. 2010

Česká televize, respektive její programová ředitelka Kateřina Fričová, si nenechala líbit kritiku, kterou na ni snesl odcházející moderátor Jan Kraus. Opojení penězi a subjektivní pocit moci Janu Krausovi zřejmě natolik přerostly přes hlavu, že ztratil jakoukoliv sebereflexi, uvedla ve svém sloupku pro celostátní deník MF DNES Fričová.

K TÉMATU: Jan Kraus končí v České televizi s pořadem Uvolněte se, prosím

Jan Kraus často a rád mluvil o tom, že mu dramaturgie ČT nesmí do ničeho mluvit, že on je autor a má právo si dělat rozhovory, s kým chce a o čem chce, konstatuje také programová ředitelka České televize Kateřina Fričová, která má také na starosti restrukturalizaci druhého okruh tohoto veřejnoprávního média. Za cenzuru podle Fričové označoval Kraus fakt, že si televize chtěla určit, co bude v létě reprízovat.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Český Got Talent odstartuje v září. V porotě bude i Kraus a Bílá

Moderátor a bavič Jan Kraus skončí s talk show Uvolněte se, prosím na České televizi po pěti a půl letech. Rád a často se v něm obouval především do kontrolního orgánu tohoto veřejnoprávního média, Rady ČT. Na adresu jejich členů v minulosti mimo jiné uvedl, že nejsou gramotní. Poslední známý incident pochází z loňského října. Kraus přijal nabídku televizí Prima a JOJ a od září bude jedním ze tří porotců česko-slovenské verze soutěže Got Talent.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).