Hlavní navigace

Křesťanská televize ERF 1 ukončila vysílání na satelitu Astra, úplně ale nezmizela

1. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: EPA
UVNITŘ VIDEO – V rámci nové strategie bude nyní možné pořady původně samostatné televize sledovat na kanálu Bibel TV, který je dostupný nekódovaně i v HD kvalitě, a na webových stránkách.

Přesně úderem půlnoci, tedy na přelomu pondělí 30. června a úterý 1. července, bylo na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra 1M, ukončeno vysílání německé křesťanské televize ERF 1. Diváky na tuto skutečnost upozorňoval management televize prostřednictvím informační lišty a také formou reklamních spotů, z nichž vcelku alopaticky vysvětlovat, proč k této situaci došlo. V rámci komerčních přestávek se objevovala také upoutávka na sesterskou rozhlasovou stanici ERF Plus, která je dostupná prostřednictvím celoněmeckého multiplexu DAB fungujícím na kanálu 5C.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stanice Noe a Lux budou mít konkurenci TV Zoe, vysílat bude i na satelitu

Zájemci o pořady televize ERF 1 je mohou nyní najít na podobně orientovaném kanálu Bibel TV. Tato skutečnost je určitou výhodou, protože program je dostupný na pozici 19,2 stupně východně nejen v klasickém, ale i ve vysokém rozlišení obrazu. Obě verze jsou přitom dostupné bez nutnosti použití jakékoliv dekódovací karty, tedy v režimu free-to-air (volně). Obsah ERF bude dostupný také na webu http://www.erf.de/, je pravděpodobné, že se časem objeví i v hybridní službě Multithek, kterou je možné na satelitu Astra v České republice také bezplatně využívat. Tisková zpráva k nové strategii ERF byla zveřejněna zde.

KL22 hlasovani

Foto: EPA

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.