Hlavní navigace

Křesťanská televize Noe připravuje přechod na širokoúhlé vysílání 16:9

Lukáš Polák

Rok 2012 je ve znamení přechodu tematických stanic na širokoúhlý formát. Připravuje se na něj také televize Noe, která je dostupná v kabelových a IPTV sítích a nekódovaně na satelitu Astra.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Křesťanská televize TV Noe chystá pro své diváky významnou novinku. V horizontu několika týdnů chce začít vysílat v širokoúhlém formátu 16:9. Serveru DigiZone.cz to řekl odbavovací technik televize Pavel Přikryl. Momentálně toto vysílání testujeme a chceme ho testovat ještě dalších přibližně 14 dní a vše doladit, uvedl Přikryl. Program je dostupný v kabelových sítích a také volně na satelitu.

Content Javornický

TV Noe už s testováním formátu 16:9 začala.
Autor: Čestmír Polák

TV Noe už s testováním formátu 16:9 začala.

ČTĚTE TAKÉ: TV Lux zahájila vysílání na satelitu Astra 3B. Získala tak stovky tisíc nových diváků

Podle Přikryla by mělo docházet i ke zpětnému přepínání, to znamená, že formát 16:9 nebude nasazen trvale. Nové materiály tedy budou vysílány klasicky a u původních by mělo docházet k návratu na 4:3. To bude částečná nevýhoda pro majitele starších televizorů, kteří budou muset na svých boxech provést úpravu. TV Noe chystá i další novinku – zvýšení obrazové kvality intertetového streamu ve spolupráci se serverem Play.cz. Vysílání by mělo být nově dostupné také na mobilních zařízeních.