Hlavní navigace

Kriminálku Staré město nahradí na ČT 1 seriál Cukrárna, ale bez HD verze

19. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 10. 2010

Nový třináctidílný seriál Cukrárna nahradí od pondělí 8. listopadu na prvním programu České televize nynější seriál Kriminálka Staré město, který ČT koprodukovala se Slovenskou televizí. Původně se měla Cukrárna na obrazovce ČT 1 objevit již v září, nakonec se ale Kavčí hory po dohodě s STV rozhodly upřednostnit Kriminálku Staré město, neboť STV ji chtěla nasadit do vysílání společně s ČT a měla ji již naplánovanou v programu.

K TÉMATU: Česká televize dotočila nový seriál Cukrárna, vysílat ho bude na podzim

Příběh seriálu Cukrárna se točí okolo zděděné cukrárny v Praze, již provozuje podnikatelka ztvárněná Veronikou Žilkovou. V hlavních rolích jejích pomocnic se objeví herečky Iva Janžurová, Jana Štěpánková a Naďa Konvalinková. Vedlejší roli si v Cukrárně zahraje i Ljuba Skořepová coby trafikantka Plecitá. Stejnou roli měla Skořepová i v dalším seriálu ČT Náměstíčko. Přenesli jsme ji jako takovou poctu paní Skořepové i do tohoto seriálu, i když oba příběhy spolu nijak nesouvisí, vysvětlil scénárista Jan Míka.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: ČT odsunula premiéru seriálu Cukrárna kvůli Slovenské televizi

Nový seriál Cukrárna nasadí ČT 1 v hlavním vysílacím čase od 20 hodin proti Okresnímu přeboru na Nově a Cestám domů na Primě. Na rozdíl od Kriminálky Staré město je ale Cukrárna natočena pouze ve standardním rozlišení obrazu, nebude tedy k dispozici v HD verzi. Chtěla bych, abychom tímto seriálem zaujali 25 procent dospělého publika a aby měl tři čtvrtě milionu diváků, prohlásila na pondělní projekci v pražském kině Atlas pověřená ředitelka programu ČT Kristina Taberyová. Takových výsledků Kriminálka Staré město nedosahuje.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.