Hlavní navigace

Kritika bezpečnostní politiky Air Banky

Redakce

Tento článek upozorňuje na chyby (nedomyšlenosti) v bezpečnostní politice Air Banky: možnost zneužití šablon plateb, nesmyslné omezení částky platebního příkazu. Uvedené chyby samy o sobě jsou drobnosti. Zajímavý je proto spíš postoj banky, která (dle vyjádření v diskusi) celou kritiku odmítá jako neopodstatněnou a trvá na tom, že toto chování internetového bankovnictví je pro jejich klienty výhodou.

Tento článek upozorňuje na chyby (nedomyšlenosti) v bezpečnostní politice Air Banky:

  • možnost zneužití šablon plateb,
  • nesmyslné omezení částky platebního příkazu.

Uvedené chyby samy o sobě jsou drobnosti. Zajímavý je proto spíš postoj banky, která (dle vyjádření v diskusi) celou kritiku odmítá jako neopodstatněnou a trvá na tom, že toto chování internetového bankovnictví je pro jejich klienty výhodou.

Našli jste v článku chybu?
2. 8. 2013 9:10
Jan Angelovič (neregistrovaný)

Tak konečně došlo ke změně:

Vážený kliente,

zasíláme Vám pravidelné výpisy z účtů.

Naším dlouhodobým cílem je zjednodušovat a zkvalitňovat poskytované služby. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli změnit formu výpisů zasílaných emailem. I nadále budou výpisy zasílány v pdf formátu, ale k jejich otevření již nebudete potřebovat PIN kód. Ověření původu výpisu je zajištěno elektronickým certifikátem.

Váš PIN si přesto, prosím, uschovejte pro případnou komunikaci s Call centrem.

Vaše Hypote…

13. 4. 2012 7:18
Lol Phirae (neregistrovaný)

Jinak pro info, nemá smysl OR linkovat, genitální programátoři to totiž neumožňují.

Přístup byl bohužel odmítnut pro překročení časového limitu. Klíč pro generování výpisu není platný! Prosím opakujte vyhledávací dotaz.