Hlavní navigace

Krize podle ředitele Novy Petra Dvořáka změní mediální trh

22. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 5. 2009

Finanční krize donutí spolupracovat televize i s menšími zadavateli reklamy. Jak informovala agentura Mediafax, ředitel TV Nova Petr Dvořák na čtvrteční tiskové konferenci Marketing management řekl, že již v tuto chvíli je jedno, zdali stanici přináší klient padesát nebo jen pět milionů korun. Když jsme začali hledat koncem loňského roku možné úspory, tak jsme si předem řekli, že se nebudou týkat toho, co nás živí, konstatoval Dvořák.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: David Bártík: Krize zasáhla nové televize citelně, reklamy je méně

Podle něj by se neměly škrty týkat dvou věci, a to je program a marketing. My jsme reagovali zpružněním nabídky a její segmentací na všech našich kanálech. Šili jsme ji na míru inzerentům. Ukázalo se, že zadavatelé, kteří s námi zůstali, zvedli podíl na trhu, stejně jako my na sledovanosti a na reklamním koláči, řekl na konferenci Marketing management šéf české komerční jedničky. Změna přístupu k zadavatelům reklamy povede podle něj k pročištění trhu. Očekává především růst internetu. Dvořák si však důsledky krize také pochválil. Jsme nyní efektivnější, prohlásil.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).