Hlavní navigace

Křížkovou se Svobodou doplní na ČT art Bílková, někdejší tvář pořadu Paskvil

30. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Diváci si mohou pamatovat Kateřinu Bílkovou, tehdy ještě jako Kateřinu Kozákovou, i z českého snímku Amerika režiséra Vladimíra Michálka. Objevila se v něm v roce 1994.

Petru KřížkovouJiřího Svobodu doplní v moderování Událostí v kultuře na ČT art Kateřina Bílková. Tu mohou diváci znát z minulosti coby tvář dnes již neexistujícího pořadu Paskvil, který na obrazovce veřejnoprávní televize vydržel od roku 1997 do roku 2006. Necítím to jako návrat na televizní obrazovku. Beru to jako nový začátek, protože zpravodajství se od Paskvilu opravdu hodně liší a navíc je to už spousta let, uvedla ke svému novému angažmá sama Bílková. Nabídku České televize vrátit se na obrazovku podle svých slov přijala proto, že relaci bude připravovat tým lidí, který ji oslovil a pořad proto bude „chytrý“, ale i zábavný.

MKT nástroje 2 tip

ROZHOVOR: Nechceme divákům nabízet levný šunt, říká o ČT art její šéf Tomáš Motl

Návrat Kateřiny Bílkové do vysílání vnímám jako přihlášení současné České televize k dobré tradici kvalitních kulturních magazínů, jakým byl ve své době mladistvý a neotřelý pořad Paskvil, sdělil při této příležitosti vedoucí redaktor kulturní redakce ČT Petr Vizina. Kateřina Bílková se v České televizi podílela na několika výrazných projektech, které se věnovaly kulturnímu dění. Na dlouhou dobu však poté z obrazovky zmizela. Poprvé se objevila před dvaceti lety v ostravském pořadu Point. V roce 1994 se objevila v českém snímku Amerika, který režíroval Vladimír Michálek, tedy ještě jako Kateřina Kozáková.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.