Hlavní navigace

Které pořady vysílá ČT 2 ve vysokém rozlišení? Zeptali jsme se za vás

6. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ SEZNAM Diváci se mohou těšit v HD rozlišení například na původní publicistiku, magazíny a talk show, na své si přijdou i zájemci o akviziční seriály, filmy a také dokumenty.

Česká televize od minulého týdne distribuuje ke svým divákům nejen programy ČT 1 a ČT Sport ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), ale taktéž stanici ČT 2. Její původně uscalovaná, tedy přepočítávaná verze byla u operátorů nahrazena nativním vysílání. Platí to například i pro největšího kabelového operátora u nás, společnost UPC Česká republika. Primárním způsobem distribuce k divákům však zůstává pozemní šíření, konkrétně Regionální síť 7, kde jsou všechny tři programy veřejnoprávního média ve vysokém rozlišení dostupné bez jakýchkoliv poplatků. Provozovatelem sítě je společnost Progress Digital.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT 2 nabídneme pozemně v nativním HD rozlišení, slibuje Radim Pařízek

A které pořady v nativním HD formátu tedy Česká televize vysílá? Server DigiZone.cz to na četné dotazy svých čtenářů zjistil přímo u zdroje. Jedná se ranní magazín Dobré ráno, publicistiku, talk show, dokumenty (jak původní, tak i akviziční), ale i vybrané filmy a seriály. Namátkou můžeme uvést například sérii Kennedyové nebo pro děti určenou Garfieldovu show II. Česká televize se stala v oblasti pozemního HD vysílání lídrem. Nova Group šíří svůj hlavní kanál prostřednictvím multiplexu 4, Prima family a TV Barrandov jsou součástí DVB-T2 experimentu Českých Radiokomunikací.

MMF24

Přehled pořadů, které vysílá ČT 2 ve vysokém rozlišení:

  • Publicistika: Dobré ráno; Stopy, fakta, tajemství; Náš venkov a Celnice
  • Magazíny: Postřehy odjinud, Babylon, Divadlo žije!, Folklorní výlety a Vše o vaření
  • Náboženství: Sváteční slovo
  • Hudba: Folklorika
  • Talk show, rozhovory: Krásný ztráty, Uchem jehly
  • Dokumenty (vlastní, akvizice): Návraty dokumentaristů, Vesmír II, Galerie umění II, Mosty
  • Akviziční seriály: Kennedyové, Garfieldova show II

Dále vybrané filmy (akviziční i původní)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).