Hlavní navigace

Kuchařky Ládi Hrušky se prodalo téměř 200 tisíc kusů, poptávka je prý obrovská

6. 11. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Vše nasvědčuje tomu, že kuchařka Ládi Hrušky překoná hranici 250 tisíc prodaných výtisků a stane se nejprodávanější knihou nejen stávajícího roku,“ konstatovala mluvčí Novy Anna Suchá.

170 tisíc kusů knižně zpracovaných receptů lidového kuchaře Ládi Hrušky se doposud prodalo v českých knihkupectvích. Na velkých úspěch titulu upozornila sama televize Nova, která původně televizního reportéra do pozice lidového kuchaře naverbovala. Poptávky prodejců již nyní dosahují hranice čtvrt milionu výtisků. Tušili jsme, že kuchařka Ládi Hrušky bude bestsellerem. Že se ale stane naším nejprodávanějším titulem roku, jsme nepředpokládali. Zájem o knihu je opravdu enormní, uvedla Markéta Daxnerová z nakladatelství Euromedia Group, které kuchařku spolu s TV Nova vydalo.

K TÉMATU: Recepty Ladislava Hrušky vydá televize Nova knižně i na DVD

O publikaci mají zájem i handicapování občané. Obrátila se na nás dokonce i Knihovna a tiskárna pro nevidomé s tím, že by chtěli převést kuchařku Ládi Hrušky do Braillova písma, protože i poptávka ze strany nevidomých je obrovská, doplnila Daxnerová. Hranici dvou set tisíc titulů považuje Nova za obrovský úspěch. V prosinci loňského roku překonalo tento mezník české vydání prvního dílu trilogie Fifty Shades, v roce 2008 se podobný úspěch podařil poslednímu dílu Harryho Pottera. V souvislosti s blížícími se Vánocemi je tak velmi pravděpodobné, že se kuchařka Ládi Hrušky zařadí mezi nejúspěšnější knihy vůbec, uvedla Nova.

cif - debata 2

ČTĚTE TAKÉ: Babicovy dobroty nahradí Nova pořadem U Haliny v kuchyni s Halinou Pawlovskou

Vše nasvědčuje tomu, že kuchařka Ládi Hrušky překoná hranici 250 tisíc prodaných výtisků a stane se nejprodávanější knihou nejen stávajícího roku, konstatovala při této příležitosti Anna Suchá, mluvčí TV Nova. A co na tento výsledek říká samotný Hruška? Že knížka bude žádaná, jsem podle reakcí diváků tušil. Že ale zmizí z pultů první výtisk během dvou dní a na řadu přijde několik dotisků v řádu desetitisíc, to je výkon hodný Harryho Pottera, konstatoval lidový kuchař, který nedávno od nejsledovanější televize dostal také vlastní víkendový pořad. Na obrazovce Novy začala také vařit Halina Pawlovská. Ta tu má programovou novinku U Haliny v kuchyni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).