Hlavní navigace

Kupony k nákupu set-top-boxů chce využít až 7 milionů Američanů

12. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
12. 3. 2009

Obyvatelé USA, kteří nemají k dispozici kabelovou televizi nebo satelit, mohou požádat o slevové kupony na nákup set-top-boxů pro sledování terestrické televize. Hodnota jednoho kuponu je 40 dolarů, úřady zatím rozeslali 3,4 milionů kuponů, zájem je ale o hodně větší. Informuje o tom server Český rozhlas Digitál.

KL24

Čtyřicetidolarový kupon slíbila vláda jako prostředek ke zmírnění dopadů digitalizace na obyvatele, kteří nemají kabelovou televizi nebo satelit. Převážně jde o lidi sociálně slabé, staré nebo bydlící v odlehlých oblastech, konstatuje server. Počet žádostí o kupony ale předčil očekávání, vyšší je i poptávka po set-top-boxech pro zemské vysílání. Americký Národní telekomunikační a informační úřad proto nyní zpracovává pořadníky na kupony, i když podle některých prodejců si spousta lidí kupuje set-top-boxy bez státního příspěvku.

Americká situace je specifická v tom, že původně mělo analogové terestrické vysílání skončit k 17. únoru. Mnohé televize skutečně přestaly analogově vysílat, jenže definitivní závazný termín byl posunut na červen. I proto se celý rozpočet určený na digitální kupony vyčerpal už v lednu. Nyní se ukazuje, že v USA je i dnes ještě poměrně mnoho domácností, které nemají předplacenou satelitní nebo kabelovou televizi a mají zájem jen o standardní terestrickou televizi.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).