Hlavní navigace

„Kurva“ se před 22. hodinou neříká, varuje vysílací rada televizi Nova

10. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 12. 2010

Televize Nova a její hudební kanál MTV rozčílily Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kvůli vulgaritám, které odvysílaly před 22. hodinou. Na Nově radní pohoršil film Sněženky a machři po 25 letech, na MTV pak pořad Stahovák, v němž Jiří Mádl a Vojta Kotek komentují vtipná videa na internetu. V obou případech měl provozovatel Novy, společnost CET 21, porušit zákon tím, že ohrozil psychický, fyzický a mravní vývoj dětí a mladistvých.

Odvysíláním pořadu Sněženky a machři po 25 letech 20. listopadu 2010 od 20:00 hodin a v repríze 21. listopadu 2010 od 12:55 hodin na programu Nova, ve kterém se objevily zejména vulgarismy „kurva, píča, sere, vyseru“, se provozovatel dopustil porušení povinnosti nezařazovat do programů pořady a reklamy, které obsahují vulgarismy a nadávky, kromě uměleckých děl, v nichž je to z hlediska líčeného kontextu nutné, míní Rada.

UXD

Ještě závažnější jsou podle radních vulgarismy, které se objevily 24. října od 21:35 hod. v pořadu Stahovák na česko-slovenské MTV. Na konci tohoto pořadu moderátoři Mádl s Kotkem komentují intimní video z internetu slovy: Jak jí dala až k objektivu ty vole, hustá frajerka ty krávo, už by ho tam měla ty vole. Radním se nelíbily zejména výrazy „ty krávo, ty vole, péro“, ani to, že pořad navozoval společenskou akceptovatelnost hovořit o intimních partiích v souvislosti s naznačením možnosti bezohledného sexuálního aktu.

Děti a mladiství by mohli získat dojem, že je běžné vést s kamarády veřejně detailní rozhovory o genitáliích a intimním chování se ke genitáliím, píše Rada v tiskové zprávě ze svého posledního zasedání. Vychází přitom z pokračování rozhovoru Kotka s Mádlem: No ale předkožka prej není vůbec potřebná, A tak já jí mám rád zase (předkožku), víš co, můžeš si jí tak jako líně protahovat. Já si tak dycky jako tahám, než usnu. Radní dali provozovateli Novy sedmidenní lhůtu na nápravu, kterou však nijak nespecifikovali.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.