Hlavní navigace

Kvůli ČT 24 loni navýšila ČT rozpočet o 191 milionů Kč

27. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 7. 2006

Česká televize v loňském roce navýšila rozpočet o 191 milionů korun, aby mohla rozjet zpravodajský digitální kanál ČT 24 a posílit vlastní výrobu. Na středečním jednání Rady ČT to uvedl finanční ředitel ČT František Lambert. Podle mluvčího televize Martina Krafla bylo navýšení nutné, protože původně schválený rozpočet na rok 2005 nepočítal s rozšířením regionálního a zahraničního zpravodajství, zlepšením programové nabídky a přípravou digitálního vysílání.

BRAND23 Workshop

V průběhu I. pololetí 2005 byl důsledně uplatňován Program změn, snížení nákladů a zvýšení výnosů. Jeho výstupem bylo vytvoření vlastních zdrojů na pokrytí potřeb, které nebyly ve schváleném rozpočtu na rok 2005 zajištěny. Na základě takto vytvořených zdrojů ČT byl předložen Radě ČT návrh na zvýšení objemu nákladů a výnosů o 191 mil. Kč při zachování vyrovnaného rozpočtu. Takto vytvořené zdroje umožnily rozjetí a finanční pokrytí digitálního vysílání zpravodajského kanálu ČT24 a další nárůst výroby, uvedl Krafl.

Zpravodajský kanál ČT 24 zahájil vysílání loni v květnu a od září přešel na čtyřiadvaceti­hodinový provoz. Přes pozemní digitální vysílače, na satelitu, po kabelu a na internetu jej v průměru sleduje asi 120 tisíc lidí denně.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).