Hlavní navigace

Kvůli LCD televizorům spojily síly firmy Sharp a Toshiba

3. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 1. 2008

Vývoj a výroba displejů z tekutých krystalů (LCD) je důvodem, proč si našli jinak konkurující výrobci elektroniky společnou řeč. Aby podpořily svojí ziskovost a globální konkurenceschop­nost, dohodly se obě společnosti na vzájemné spolupráci. Sharp získá od Toshiby její systém LSI čipů pro LCD displeje a Toshiba zase od Sharpu LCD moduly pro televize o rozměrech 32 palců a větší.

MM socky3

Sharp chce touto spoluprací z 50 procent pokrýt svou vlastní potřebu LSI čipů pro LCD televize ve fiskálním roce 2010, zatímco Toshiba má za cíl uspokojení 40 procent svých dodávek LCD modulů ve stejném roce. Spojením klíčových technologií světové úrovně budou Sharp a Toshiba podporovat své obchodní aktivity vývojem odlišných produktů. Každá společnost má za cíl upevnit svou pozici na trhu s LCD televizemi a posílit svou konkurenceschopnost v oblasti LCD a polovodičů nutnou k překonání stále intenzivnější globální konkurence, uvádějí firmy ve společné tiskové zprávě.

Jiné partnerství na poli LCD televizorů přinesl už konec minulého roku. Tehdy do médií pronikla zpráva, že do společné výroby LCD panelů se chtějí pustit společnosti Matsushita (Panasonic) a Hitachi.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.