Hlavní navigace

Kvůli neplacení televizního poplatku hrozí přes 11 tisíc exekucí

10. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 6. 2008

Exekutorům brzy přibude práce s neplatiči televizního poplatku. Česká televize v těchto dnech podala 11 263 návrhů na exekuční řízení kvůli lidem, kteří odmítají platit koncesionářské poplatky za užívání televizního přijímače. To je skoro polovina z 28,5 tisíce žalob, které ČT ze stejného důvodu podala loni v únoru. Informovala o tom agentura ČTK.

Nejvíce exekucí hrozí podle mluvčího ČT Ladislava Štichy v Ústeckém, Středočeském a Moravskoslezském kraji. Kolik exekucí se nakonec uskuteční, se ale nedá říci, neboť u řady návrhů na exekuci stále existují i návrhy na jiné než exekuční řešení, uvedl Šticha.

MM socky3

Televizní poplatek musí podle zákona platit všichni odběratelé elektrické energie. ČT si dokonce ze zákona může vyžádat od energetických společností adresář klientů a porovnat ho se seznamem koncesionářů. Od poplatku mohou být oproštěni pouze ti odběratelé elektrické energie, kteří televizi zašlou čestné prohlášení, že nevlastní televizní přijímač.

Přijímač se podle zákona myslí nejen klasický televizor, ale také televizní karta do počítače. Naopak na sledování televize přes Internet se placení koncesionářského poplatku zatím nevztahuje.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.