Hlavní navigace

Kvůli povodním ČT nevypne na severu některé analogové převaděče. Které?

13. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 8. 2010

UVNITŘ SEZNAM Povodně na severu Čech přiměly Českou televizi k rozhodnutí, že k 31. srpnu nevypne některé analogové dokrývače programů ČT 1 a ČT 2 na Ústecku. Celkem jde o 23 malých analogových vysílačů, které pokrývají místa postižená velkou vodou. Kavčí hory nechtějí, aby se diváci v místech, která tyto dokrývače pokrývají, museli vedle odstraňování škod způsobených povodní zabývat ještě přechodem na digitální příjem televize.

K TÉMATU: ČT vypne na Ústecku 18 analogových dokrývačů, jinde dalších osm

Neobejde se to však bez vícenákladů na straně ČT. Analogové převaděče ČT 1 jsou totiž závislé na signálu analogové ČT 1 z hlavního severočeského vysílače Buková hora, který ukončí vysílání 31. srpna. Bude nutné upravit technologii – získávat zdrojový signál z DVB-T nebo DVB-S vysílání. Česká televize se pokusí ve spolupráci s dodavateli vysílacích služeb vyřešit všechny nezbytné kroky tak, aby byla minimalizována délka výluk potřebných pro zásahy na vysílacích zařízeních, slibuje Štěpán Janda z tiskového útvaru ČT.

Cloud23

Analogové dokrývače ČT 1, závislé na signálu z Bukové hory, navíc obsahují varovný piktogram a informační lištu s termínem vypnutí, i když je ČT vypínat nebude. Jedná se o jediné reálné technické řešení a diváci přijímající ČT 1 z těchto analogových převaděčů nemusí oběma grafickým prvkům věnovat žádnou pozornost. Analogový příjem ČT 1 jim zůstane i po 31. srpnu 2010 prozatím zachován, dodal Janda.

Tučně vyznačené jsou analogové dokrývače, které vysílají varovný piktogram, ale nebudou k 31. srpnu vypnuty

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).